Доступність посилання

ТОП новини

На Прикарпатті церквам повернули викрадені старовинні «Євангелія»


Процедуру повернення викрадених старовинних «Євангелій» провели урочисто за участю представників влади, духовенства, правоохоронців, повідомляє кореспондент Радіо Свобода.

Як заявив керівник управління МВС України в Івано-Франківській області генерал-майор міліції Василь Варцаба, слідство в цій справі закінчилося, справу направили до суду, а книги повертають церковним громадам.

Правоохоронці передали їх безпосередньо священикам сіл, звідки книги були викрадені.

Перший заступник голови обласної держадміністрації Василь Плавюк наголосив, що всі «Євангелія» мають як історичну, так і мистецьку цінність.

Групу, яка упродовж двох років займалася крадіжками з церков і збутом релігійних раритетів, викрили у квітні цього року. Приїжджий чоловік, що вже відбував покарання за подібні злочини, викрадав лише старовинні «Євангелія» 17-18 століть в Івано-Франківській та Чернівецькій областях, книги переправляв до Полтави, а звідти до Харкова, де їх реалізовував власник антикварного магазину.

Прикарпатські правоохоронці виявили 12 таких крадіжок на Івано-Франківщині і вісім – в сусідній Чернівецькій області.

Дев’ять «Євангелій» повернули в прикарпатські храми, два – в буковинські. У міліції є ще чотири «Євангелія», про які наразі не відомо, звідки вони викрадені.
XS
SM
MD
LG