Доступність посилання

ТОП новини

Янукович: виклики сьогодення змушують до подальших змін Конституції


Президент України Віктор Янукович заявляє, що подальше оновлення Конституції України відбуватиметься не на догоду політичній кон’юнктурі.

«Виклики сьогодення змушують нас до подальших редакційних змін Конституції... Ми не створюємо цього документа (про внесення змін до Конституції) під тиском поточної політичної кон’юнктури чи на догоду якійсь політичній силі», – сказав Янукович на всеукраїнських зборах юридичних працівників з нагоди майбутнього Дня юриста.

При цьому Янукович заявив, що результатом конституційної реформи має стати документ, «підвладний часові», який захищатиме права всіх українців і забезпечуватиме механізм перетворення Української держави на «насправді демократичне суспільство». Крім того, за його словами, Основний закон держави має забезпечити ефективну систему державного управління. «Конституційний процес не повинен бути заполітизований, він має об’єднати всі прошарки суспільства», – наголосив Президент.

При цьому Янукович висловив думку, що до процесу внесення змін до Конституції слід залучити й західних експертів. «Цей процес має бути публічним і відкритим, щоб весь український народ розумів, які зміни ми пропонуємо внести до кінцевого документа», – заявив глава держави.

Згідно з рішенням Конституційного Суду від 30 вересня, неконституційними визнані зміни Основного закону від 8 грудня 2004 року і відновлена дія в Україні Конституції 1996 року.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG