Доступність посилання

ТОП новини

ПАРЄ ухвалила резолюцію про стан демократії в Україні


У Парламентській асамблеї Ради Європи ухвалили резолюцію про стан демократії в Україні та роботу її демократичних установ. Обговорення у Страсбурзі базувалися на матеріалах, зібраних так званим Моніторинговим комітетом, що слідкує за дотриманням Україною зобов’зань, взятих при її вступі до Ради Європи. Поміж іншим, Парламенська асамблея висловила занепокоєння через утиски основних демократичних свобод, на які останнім часом скаржаться політичні сили, неурядові організації та представники українських ЗМІ.

Доповідач ПАРЄ з питань України Рената Вольвенд стверджує, що в Україні спостерігається відкат від демократичних стандартів.

Вона закликала звернути особливу увагу Асамблеї на питання про свободу ЗМІ. «В цілому мені здається, за останні роки був досягнутий певний прогрес. Але я закликаю ставитись до цього питання з усією серйозністю. Оскільки вважаю, що були зроблені і деякі кроки назад», – сказала вона.

«Зараз в Україні ЗМІ дуже мало критикують діяльність влади. І мені здається – це крок назад. Свобода ЗМІ – це лакмусовий папірець, що перевіряє демократичність інститутів влади. І саме це є мірилом руху в бік демократії», – сказала Вольвенд.

Доповідач ПАРЄ з питань України Мейліс Репс сумнівається в законності майбутніх місцевих виборів.

У своєму виступі на засіданні ПАРЄ в Страсбурзі вона заявила:

«Є кілька тривожних знаків. Наприклад, склад виборчих комісій незбалансований. Це стосується і питання, яким чином реєстрували фальшиві списки партій. Тому ми закликаємо владу дуже уважно це розглянути», – сказала Репс.

«Якщо місцеві вибори підуть не так як треба – це буде дуже тривожним знаком для нас», – зазначила доповідач.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG