Доступність посилання

ТОП новини

Рада створила комісію для змін законів у зв’язку з рішенням КСУ


Верховна Рада створила тимчасову спеціальну комісію для підготовки пропозицій стосовно зміни законодавства у зв’язку з поновленням дії Конституції в редакції 1996 року. За ухвалення відповідної постанови проголосували 260 депутатів при мінімально необхідних 226.

Комісія повинна невідкладно підготувати відповідні законодавчі пропозиції й внести їх на розгляд парламенту. У разі необхідності комісія повинна розробити проект звернення парламенту до Конституційного Суду для отримання роз’яснень щодо виконання його рішення.

Головою цієї комісії обрали першого заступника голови парламенту Адама Мартинюка. Заступником голови комісії обраний депутат від фракції Партії регіонів Дмитро Шпенов, також до комісії ввійшли 10 депутатів від парламентських фракцій і груп.

Крім того, депутати доручили парламентським комітетам протягом місяця проаналізувати ухвалені Верховною Радою з 1 січня 2006 року закони та інші нормативно-правові акти на відповідність положенням Конституції в редакції 1996 року.

Водночас фракції БЮТ і НУНС вимагали розгляду на сьогоднішньому засіданні лише тих питань, які були запропоновані опозицією. За словами заступника голови фракції БЮТ Сергія Саса, відповідно до регламенту парламенту, порядок денний середи формується саме за пропозиціями опозиції.

Голова Верховної Ради Володимир Литвин, зі свого боку, зауважив, що вечірнє засідання парламенту 5 жовтня не відбулося через блокування депутатами від БЮТ роботи парламенту. «Відповідно до регламенту, у вівторок о 16:00 Верховна Рада повинна була розглядати питання, які були передбачені розкладом на вівторок, а такої можливості не було. Тому зараз Верховна Рада розгляне ці питання, а потім розгляне питання, заплановані на середу», – сказав спікер.

1 жовтня КСУ визнав неконституційним закон «Про внесення змін до Конституції» від 8 грудня 2004 року й доручив органам державної влади невідкладно привести норми законодавства у відповідність із Конституцією редакції 1996 року.

XS
SM
MD
LG