Доступність посилання

ТОП новини

Уряд підписав угоду з Прикарпаттям


В Івано-Франківську віце-прем’єр-міністр України Віктор Тихонов підписав Угоду щодо регіонального розвитку Івано-Франківської області між Кабінетом Міністрів України та обласною радою.

За словами Тихонова, Угода дасть можливість розв’язати проблеми Прикарпаття, які накопичувалися роками. Насамперед це реструктуризація промислового комплексу для підвищення екологічної безпеки регіону, розбудова і модернізація транспортної та соціальної інфраструктури, запобігання виникненню надзвичайних екологічних ситуацій.

Орієнтовний обсяг фінансування, передбачений цим документом, перевищує один мільярд гривень.

Голова обласної держадміністрації Михайло Вишиванюк назвав ухвалення такої угоди «історичною подією». Адже це дозволить залучити в область додатково понад 2,5 мільярда гривень інвестиційних коштів.

Серед заходів, передбачених угодою, завершення реструктуризації об’єктів хімічного виробництва, зокрема повернення в державну власність калійного заводу у Калуші, проведення пошуково-розвідувального буріння на території Коломийської газоносної площі, завершення об’їзних доріг в містах Болехів, Рогатин, Заболотів, Івано-Франківськ, модернізація міжнародного аеропорту в Івано-Франківську.

Будуть також виконані роботи з будівництва гірських доріг, доступного житла, упередження надзвичайних екологічних ситуацій.

За словами голови обласної ради Ігоря Олійника, буде розроблена «регіональна карта території», а кошти виділятимуться на конкретні об’єкти тільки за участю громад.
XS
SM
MD
LG