Доступність посилання

ТОП новини

Парламент передає Кабмін під контроль Президента


Київ – Сьогодні парламентська більшість має намір розпочати розгляд законопроекту про Кабінет міністрів. Напередодні уряд вніс нову редакцію закону, яка відповідає чинній редакції конституції. За словами опозиціонерів, в разі ухвалення цього законопроекту вплив парламенту на формування та діяльність уряду стане мінімальним.

Підставою для підготовки документа стала зміна положень Конституції, які визначають діяльність Кабміну, внаслідок рішення Конституційного Суду про скасування політреформи. Якщо раніше парламентська коаліція формувала уряд і неслав відповідальність за його дії, то тепер проект закону передбачає, що Кабінет міністрів відповідальний перед президентом та підконтрольний і підзвітний Верховній Раді.

Між тим, за словами віце-спікера від фракції БЮТ Миколи Томенка, новий закон про кабмін суттєво зменшує можливість парламенту впливати на роботу уряду.

«Ми бачили попередній проект закону про Кабінет міністрів, де парламенту не існує в природі. І в мене складається враження, що скоро представники парламентської більшості будуть до нас записуватися на прийом, щоб ми зробили все для того, щоб розширити повноваження парламенту», – зазначає Микола Томенко.

Опозиція сподівається на прихований спротив

На думку депутата-нашоукраїнця Андрія Парубія, дуже вірогідно, що зауваження до законопроекту від опозиції не будуть враховані фракціями більшості.

«Нажаль, будь-які наші протести чи пропозиції не тільки не приймаються, але навіть не вислуховуються. Коаліція голосує не в результаті дискусії інтелектуальної, а за помахом руки [першого заступника голови фракції Партії регіонів] Чечетова – горизонтально чи вертикально».

Разом з цим, Андрій Парубій сподівається, що законопроект зустріне опір не лише з боку опозиції, але й фракції Компартії та Блоку Литвина, що входять до складу більшості. Адже зменшення впливу на уряд обмежує їхні можливості.

Комуністи погодилися на умови регіоналів

Проте депутат-комуніст Євген Царьков каже, що фракція Компартії підтримає урядовий законопроект, бо чинна система формування уряду недосконала. Внаслідок цього в уряді багато не так фахівців, як ставлеників фінансово-промислових груп.

«Ні для кого не секрет, що міністри – це чиїсь люди. Усі знають, що є люди президента є люди прем’єра, а далі ще дробиться – це люди донецького угрупування, а це – фірташівського», – каже Євген Царьков.

За словами депутата-комуніста, згідно нової редакції закону президент зможе призначати урядовців на власний розсуд і нестиме відповідальність за їх дії, а не політичні сили, які їх делегували.
  • Зображення 16x9

    Дмитро Шурхало

    Співпрацюю з Радіо Свобода, був кореcпондентом і редактором (2008–2017), зараз веду програму «Історична Свобода». Спеціалізуюсь на політиці та історії. Народився в 1976 році у Сумах. Закінчив факультет журналістики Львівського університету імені Івана Франка. Працював у газетах «Пост-Поступ», «Київські відомості», «Вечірні вісті», журналі «Власть дєнєг». Автор книжок «Українська якбитологія», «Міфи Другої світової війни» та «Скоропадський, Маннергейм, Врангель: кавалеристи-державники».

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG