Доступність посилання

ТОП новини

Україна і НАТО поглиблять співпрацю – представник Альянсу


Україна і НАТО планують поглиблювати співпрацю в царині боротьби з міжнародним тероризмом, піратством та іншими безпековими викликами. Про це, відповідаючи на запитання Радіо Свобода, заявив помічник Генерального секретаря Альянсу з питань безпеки Роберт Сіммонс.

За його словами, «рішення української влади щодо позаблокового статусу держави аж ніяк не зменшує ролі України у міжнародних миротворчих операціях, у справі збереження та укріплення регіональної та міжнародної безпеки». Водночас Сіммонс зауважив, що НАТО – як спілка демократичних держав – буде доволі жорстко відстежувати ситуацію щодо розвитку демократії в Україні, щодо свободи слова та незалежності ЗМІ.

«Ми аналізуємо дані, які отримуємо від ОБСЄ, ПАРЄ, міжнародних правозахисних організацій, і вважаємо, що для України одним з найважливіших завдань є захист демократичних змін та проведення реформ», – заявив Сіммонс.

Відповідаючи на запитання Радіо Свобода щодо поглиблення співпраці між НАТО та Росією, Роберт Сіммонс зазначив: «На відміну від України, що з нею ми маємо стабільні взаємини, стосунки Альянсу та Росії то поліпшуються, то погіршуються. Зараз ми у стані покращення відносин, адже ідеться про спільну боротьбу з тероризмом, у чому зацікавлені і Брюссель, і Москва, і міжнародна спільнота у цілому. Ми не виключаємо можливості вступу Росії до НАТО, але для цього росіяни мають пройти весь той шлях, що його пройшли усі інші країни, перш ніж вступити до Альянсу».

Візит Роберта Сіммонса до України носить плановий характер: він відбувається у рамках діяльності комітету «Україна – НАТО».

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG