Доступність посилання

ТОП новини

Кучма: у справі Гонгадзе винного «призначать»


Президент України 1994-2004 років Леонід Кучма заявляє, що замовника вбивства журналіста Георгія Гонгадзе не шукатимуть, а «призначать».

«Мені здається, що на цьому ще не закінчено, і шукатимуть, як кажуть, політичну волю, щоб знайти – «а хто ж давав команду Кравченку? (екс-глава МВС Юрій Кравченко)». Я переконаний, що когось, на кого вирішать вказати пальцем, призначать. Тобто, не шукати справді істину, а призначити», – сказав Кучма сьогодні в Харкові.

Екс-президент наголосив, що він досі не отримав відповіді на запитання, кому було вигідне вбивство Гонгадзе. «Я ніколи не повірю, щоб Кравченко, офіцер, дав команду, вибачте, позбавити людину життя. Не повірю. Я дуже добре знаю його біографію, він працював в органах і не заплямував себе ніде. А тепер, коли немає цієї людини, намагаються повісити на нього відповідальність», – сказав Кучма.

Напередодні представник інтересів вдови Гонгадзе Мирослави Валентина Теличенко оскаржила в суді постанови Генеральної прокуратури про відмову в порушенні кримінальної справи стосовно колишнього Президента Кучми та голови Верховної Ради України Володимира Литвина через відсутність у їхніх діях складу злочину.

За словами Теличенко, одна скарга стосується закриття справи стосовно Кучми, Литвина, екс-глави СБУ (1998-2001) Леоніда Деркача й нині покійного генерала МВС Едуарда Фере. Другу скаргу подано на постанову Генпрокуратури про закриття кримінальної справи стосовно майора державної охорони Миколи Мельниченка.

У 2008 році трьох колишніх співробітників Департаменту зовнішнього спостереження і кримінальної розвідки МВС України визнали винними у скоєнні вбивства журналіста і засудили до 12 і 13 років позбавлення волі.

Колишній начальник Департаменту зовнішнього спостереження МВС Олексій Пукач тривалий час перебував у розшуку, й у липні 2009 року його затримали в Житомирській області. Зараз він перебуває під вартою. Генеральна прокуратура України висунула генералові Пукачу обвинувачення в причетності до вбивства журналіста.

Прес-служба Генеральної прокуратури 14 вересня повідомила, що досудове слідство в кримінальній справі за обвинуваченням Пукача у скоєнні вбивства журналіста Гонгадзе завершується, замовником вважається екс-глава МВС Юрій Кравченко.

Сьогодні в Генпрокуратурі повідомили, що поновили досудове слідство в справі Пукача.
XS
SM
MD
LG