Доступність посилання

ТОП новини

ОБСЄ планує направити до України невелику групу спостерігачів


Організація з безпеки й співпраці в Європі має намір направити в Україну групу експертів для спостереження за місцевими виборами, повідомив координатор проектів ОБСЄ в Україні Любомир Копай.

За його словами, директор Бюро демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ Янез Ленарчич уже підготував лист для української влади про готовність направити невелику групу спостерігачів.

«Бюро демократичних інститутів і прав людини збирається направити в Україну невелику групу експертів, приблизно з чотирьох осіб, вони будуть спостерігати протягом передвиборної кампанії й під час виборів», – сказав Копай.

Як заявив координатор проектів ОБСЄ в Україні, серед спостерігачів будуть експерти із законодавства й висвітлення виборів у засобах масової інформації, а прибуде група в Україну в середині жовтня.

Копай зауважив, що ОБСЄ не зможе направити на українські вибори повноцінну місію, тому що запрошення від української влади взяти участь у моніторингу надійшло занадто пізно.

За його словами, оцінка передвиборної ситуації й формування повноцінної місії займають до трьох місяців. Крім того, зазначив Копай, восени 2010 року вибори проходять також в Азербайджані, Молдові, Киргизстані, а тому Бюро демократичних інститутів і прав людини, маючи обмежений бюджет, не може підготувати повну місію для спостережень.

Українська влада запросила спостерігачів від Ради Європи, Парламентської асамблеї Ради Європи, ОБСЄ, Співдружності Незалежних Держав і Європейського парламенту стежити за перебігом місцевих виборів, які відбудуться 31 жовтня.
XS
SM
MD
LG