Доступність посилання

ТОП новини

Уряд планує запропонувати парламенту дозволити реорганізацію ГТС


Кабінет Міністрів України на своєму засіданні у вівторок має намір запропонувати Верховній Раді внести зміни до статті сьомої закону України «Про трубопровідний транспорт», яка забороняє реорганізацію та приватизацію української газотранспортної системи (ГТС).

Відповідне питання внесене до порядку денного Кабміну, опублікованого на урядовому порталі. Доповідачем визначений міністр палива й енергетики Юрій Бойко.

Стаття 7 закону України «Про трубопровідний транспорт» забороняє реорганізацію (злиття, приєднання, поділ, виділення, перетворення) і приватизацію державних підприємств магістрального трубопровідного транспорту. Закон також забороняє відчуження основних фондів державних підприємств магістрального трубопровідного транспорту, їх передання з балансу на баланс, в концесію, оренду, лізинг, заставу, управління, а також передання до статутного капіталу інших юридичних осіб.

Навесні керівництво Росії запропонувало об’єднати російський «Газпром» із НАК «Нафтогаз України». Як перший крок такої угоди було запропоновано створити на паритетних засадах спільне підприємство, до якого з української сторони увійшли б видобувні та транспортні активи, а з боку «Газпрому» – родовища аналогічної вартості.
XS
SM
MD
LG