Доступність посилання

ТОП новини

КСУ: заборона наукової діяльності нардепів у робочий час неконституційна


Конституційний Суд визнав неконституційними положення закону «Про відповідальність юридичних осіб за вчинення корупційних правопорушень» від 11 червня 2009 року, які передбачають заборону суддям і депутатам Верховної Ради займатися науковою і творчою діяльністю в робочий час.

Про це йдеться в оприлюдненому сьогодні рішенні КСУ. Суд мотивував своє рішення тим, що такі положення закону обмежують передбачені Конституцією права зазначених категорій громадян, що заборонено положеннями Основного Закону.

При цьому суд визнав конституційними положення закону, які забороняють займатися науковою і творчою діяльністю в робочий час членам Кабінету Міністрів, керівникам центральних і місцевих органів виконавчої влади, оскільки в Основному Законі цим категоріям осіб дозволено займатися такою діяльністю лише в неробочий час.

Таким чином, на думку суду, ці положення закону не звужують зміст і обсяг наявних прав і свобод громадян.

Суд також визнав неконституційною норму закону, згідно з якою при прийнятті особи на посаду до органів державної влади або місцевого самоврядування має проводитися спеціальна перевірка і близьких їй людей. На думку КСУ, зазначені положення звужують встановлені Конституцією права громадян.

Із поданням про конституційність низки положень пакета антикорупційних законів від 11 червня 2009 року до КСУ звернувся Верховний Суд.
XS
SM
MD
LG