Доступність посилання

ТОП новини

В опозиції підозрюють, що покупець «Укртелекому» вже відомий


Народний депутат, член фракції НУНС, екс-голова Фонду державного майна України Олександр Бондар заявляє про те, що покупець «Укртелекому» може бути визначений ще до проведення конкурсу.

«Безумовно, я позитивно оцінюю продаж «Укртелекому». Але уряд не оприлюднив кваліфікаційних умов проведення конкурсу з приватизації підприємства... Те, що вчора було оголошено стартову ціну, – це для мене ні про що не свідчить. Усе залежить від конкурсних умов», – сказав Бондар.

За словами депутата, кваліфікаційні умови приватизації «Укртелекому» можуть бути виписані таким чином, що брати участь у конкурсі зможе лише одна компанія. Бондар також розкритикував дату проведення конкурсу – 28 грудня. За його словами, така дата звужує можливості участі іноземних інвесторів у приватизації компанії. Він нагадав, що саме в цей період в Європі розпочинаються різдвяні канікули, і європейські інвестори не зможуть належним чином підготуватися до участі в приватизації.

«Є підозри, що така дата свідчить про те, що наперед уже відомий покупець «Укртелекому», – сказав Бондар.

Також депутат висловив сумніви стосовно того, що продажна ціна буде вищою за стартову ціну «Укртелекому», призначену в 10,5 мільярда гривень. «Загалом, я позитивно оцінюю продаж «Укртелекому», але сказати, що він буде прозорим і ціна буде більшою, я не можу», – заявив Бондар.

Зі свого боку, народний депутат від фракції Партії регіонів, також екс-голова Фонду державного майна Михайло Чечетов наголосив, що ефективна приватизація держпідприємств можлива лише в стабільній ситуації в економічній сфері держави.

За словами Чечетова, оскільки ситуація в Україні стабілізувалася, проведення нормального конкурсу з продажу «Укртелекому» стало можливим. «Із вуст Януковича і прем’єр-міністра звучать гарантії недоторканності приватної власності. Інвестори переконалися, що в Україні встановилася стабільна влада на десять років. Ніхто не приходитиме і не відбиратиме підприємства... Саме у зв’язку з цим став можливим продаж «Укртелекому», – заявив Чечетов.

Сьогодні Фонд держмайна оголосив конкурс із продажу пакета акцій розміром 92,79% статутного капіталу ВАТ «Укртелеком».
XS
SM
MD
LG