Доступність посилання

ТОП новини

ОБСЄ закликає українську владу гарантувати захист журналістів


Представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Дуня Міятович

Київ – Україні потрібно гарантувати безпеку журналістів, а також вжити негайних заходів, щоб зберегти лідерські позиції у своєму регіоні у сфері плюралізму ЗМІ, вважає представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Дуня Міятович. За її словами, ще одним важливим кроком задля збереження свободи слова в Україні є створення суспільного мовлення.

Тривожні сигнали у сфері свободи слова в Україні розгледіла під час свого офіційного візиту до Києва представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Дуня Міятович. Вона висловила сподівання, що Україна не стане тією черговою країною, де працювати журналістом небезпечно.

За словами Дуні Міятович, вже за кілька тижнів вона представить доповідь за результатами візиту. «Ми не ухвалюємо резолюцій, але ми тримаємо контакт із владою, слідкуємо за її діяльністю. Таким чином, під час візиту ми можемо представити наші висновки і рекомендації, і дуже радимо владі до них дослухатися», – каже вона.

Проект закону про суспільне мовлення вже є – Герман

Серед першочергових кроків, які Організаціяз безпеки і співробітництва у Європі радить здійснити Україні задля підтримки свободи слова, зокрема ухвалення закону про доступ до інформації, а також внесення змін до Закону України «Про телебачення та радіомовлення», які б запобігли заангажованості Національної ради з питань телебачення й радіомовлення.

Проте найважливіше для української влади, на думку Дуні Міятович, – забезпечити захист журналістів та зрештою погодити запровадження суспільного мовлення. «Це питання надзвичайної важливості, щоб перетворення деяких ЗМІ – з підконтрольних владі на органи суспільного мовлення – відбувалося правильно і прозоро», – додає представник ОБСЄ.

Ганна Герман
Заступник глави Адміністрації Президента Ганна Герман наголошує, що Проект закону про суспільне мовлення глава держави передасть до Верховної Ради вже наступного тижня. «Законопроект вже готовий, і за тиждень Президент передасть його як невідкладний до парламенту. Ми вважатимемо, що зробили перший важливий крок, коли розпочнеться обговорення цього законопроекту», – зазначає вона.

Опозиція владі не вірить


В опозиції обіцянкам президентської команди не дуже вірять. Водночас народний депутат, голова парламентського Комітету з питань свободи слова Андрій Шевченко зауважує, що серед нагальних завдань влади у підтримці свободи слова – спрощення доступу до інформації, роздержавлення преси та забезпечення прозорості медіа власності. «За ключовими напрямками, за якими можна судити, рухаємося ми до європейських стандартів чи ні, ми маємо або відсутність прогресу, або «відкат» назад», – вважає парламентар.

Питання захисту свободи слова в Україні за останні місяці набуло актуальності не лише всередині країни. Його активно обговорюють і в міжнародних організаціях. Так, на початку жовтня Парламентська асамблея Ради Європи представила резолюцію, у якій зокрема пролунав заклик на адресу української влади, щоб та утрималася від будь-яких спроб контролю над змістом інформації в українських ЗМІ.

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG