Доступність посилання

ТОП новини

Янукович: Україна не рветься в НАТО


Україна не має наміру форсувати вступ до НАТО, але буде проводити реформи з метою вступу до Євросоюзу, заявив литовським ЗМІ Президент України Віктор Янукович напередодні офіційного візиту до Вільнюса.

За його словами, раніше Україна була «заручницею форсованої інтеграції в НАТО». «Україна справді не рветься до Альянсу», – сказав Янукович в інтерв’ю литовській газеті Lietuvos zinios, опублікованому сьогодні.

При цьому український лідер сказав, що відносини з НАТО активно розвиватимуться. «Інтересам України відповідає підтримка взаємовигідних відносин як із Заходом, так і зі Сходом. Я назвав би це політикою стратегічної рівноваги», – сказав Янукович.

За його словами, європейська інтеграція залишається пріоритетом зовнішньої політики України. «Коли саме Україна стане членом ЄС – питання часу. Ми розуміємо, що величезна відповідальність за це лягає не на ЄС, а на Україну. Бажання спільноти прийняти Україну залежатиме від того, як швидко і якісно, за сприяння Брюсселя, ми проведемо необхідні реформи», – сказав Янукович.

Україна усвідомлює те, що домогтися європейської інтеграції вона може лише шляхом демократизації суспільства, наголосив Президент, однак звинуватив опозицію в прагненні дискредитувати владу. «Я кажу абсолютно відкрито – я зацікавлений у тому, щоб була сильна опозиція і вільні, політично не заангажовані ЗМІ. Конструктивна критика змушує владу підтягнутися. На жаль, в Україні склалося інакше. Опозиція своїми діями прагне дискредитувати владу, не враховуючи результати такої політики», – сказав Янукович.

Сьогодні Президент України перебуватиме з візитом у Литві, де з керівництвом країни обговорить двосторонні зв’язки та євроінтеграційні прагнення Києва.
XS
SM
MD
LG