Доступність посилання

ТОП новини
23 Березень 2019, Київ 11:17

Новозбудовані київські храми змінюють конфесію


Київ – Українська православна церква Московського патріархату отримала в Києві новий храм, який спершу будувався для Української автокефальної православної церкви (УАПЦ). Представники УАПЦ, які починали будівництво, пояснюють ситуацію тим, що його спонсор вступив до Партії регіонів, і застерігають вірян від агресії. В УПЦ Московського патріархату цей випадок називають прикладом мирного співіснування церков. А голова Адміністрації Президента Сергій Льовочкін обіцяє розібратися і захистити права обох релігійних громад.

На свято Покрови літургія у церкві Бориса і Гліба Української автокефальної православної церкви, що у мікрорайоні Теремки на півдні Києва, – зібрала всю громаду. Невеличка церква заледве вмістила вірян, частина стояла на порозі.

Напередодні Покрови великий Свято-Преображенський собор, який будувався поруч для цієї громади, був висвячений Українською православною церквою Московського патріархату. Однак більшість членів громади не схотіла змінювати конфесію, і тому собор на свято був напівпорожнім.

Священику пропонували змінити віру – в обмін на храм

Настоятель церкви Бориса та Гліба отець Юрій Бойко був ініціатором будівництва, брав участь у розробці ескізів мозаїки, іконостасу та самого храму. За його словами, спонсор будівництва, бізнесмен Ігор Лисов вступив до Партії регіонів, а невдовзі поставив релігійну громаду перед фактом: або переходите до Московського патріархату, або втрачаєте храм.

«Храм збудував спонсор за кошти комерційної структури, на землі цієї ж структури. Розпоряджатися храмом, передавати його тій чи іншій громаді він має право, – каже священник. – Але є духовна складова – на цьому місці громада УАПЦ молиться з 1991 року. Всі чотири роки ми були всередині храму, брали участь у будівництві, окрім найскладніших робіт».

Віряни УАПЦ вважають, що їх ошукали.

« Ми думали спершу, що Ігор Лисов – віруюча людина. Коли з’ясувалося, що він будує храми на крадені гроші й торгує ними…», – зауважила Валентина, мешканка Теремків.

«Отець Юрій дуже багато зробив. Він вклав у той храм душу. І мені дуже шкода, що він більше ніколи не зможе там служити», – говорить вже інша киянка, Людмила Голубєва.

У новоосвяченому Свято-Преображенському соборі у літургії брали участь єпископи і гості з Російської православної церкви. У храмі можна було побачити представників київського бізнесу та політикуму. Однак коментувати перехід храму до іншої конфесії всі вони відмовляються.

Прес-секретар Предстоятеля УПЦ МП Георгій Коваленко наголошує, що ані переходу від однієї конфесії до іншої, ані конфлікту між релігійними громадами не було. «Він був і є нашим храмом. Люди, які його будували, звернулися до Предстоятеля із проханням освятити його. У день освячення там проводив службу єпископ Хмельницький та Переяславський Олександр, а паралельно ішла служба у храмі УАПЦ. Не було жодних конфліктів. Сподіваємося, це стане прикладом мирного співіснування поруч двох храмів, двох конфесій», – зауважив Георгій Коваленко і висловив надію, що згодом УАПЦ разом із храмами приєднається до УПЦ Московського патріархату.

Льовочкін обіцяє захистити і помирити вірян

Сергій Льовочкін
Голова Адміністрації Президента Сергій Льовочкін переконує, що про церковний переворот на Теремках нічого не чув. Але обіцяє розібратися та поновити справедливість.

«Я дам доручення розібратися в ситуації на Теремках. І незалежно від того, хто де сповідується і молиться із працівників Адміністрації Президента, всі толерантно ставляться до усіх конфесій. Усім громадянам України, згідно з позицією Президента, будуть забезпечені рівні права», – підсумував Сергій Льовочкін.
  • 16x9 Image

    Євген Солонина

    На Радіо Свобода працюю журналістом з 2008 року.  Народився 1979 року в місті Мелітополь Запорізької області. Закінчив факультет журналістики Запорізького Національного університету. Як журналіст найбільше цікавлюся економічною, екологічною та соціальною тематикою. На дозвіллі захоплююся садівництвом та альпінізмом.

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
XS
SM
MD
LG