Доступність посилання

ТОП новини

У ЦВК попереджають про можливі масові фальсифікації на виборах


В Україні «здійснюється підготовка до масових фальсифікацій» на майбутніх місцевих виборах, заявила на прес-конференції в п’ятницю заступник голови Центральної виборчої комісії Жанна Усенко-Чорна.

За її словами, як їх наводить агентство «Інтерфакс-Україна», «іншого пояснення немає» низці наведених нею фактів, серед яких, наприклад, те, що «далеко не всі підприємства», які друкують виборчі бюлетені, тобто документи суворої звітності, мають належні ліцензії на це.

Усенко-Чорна також наголосила на фактах відмов у реєстрації без будь-яких підстав із боку виборчих комісій. Зокрема, за її словами, були позбавлені можливості зареєструватися представники рейтингових політичних сил, таких, як «Сильна Україна», «Батьківщина» чи «Свобода».

Присутній на прес-конференції член ЦВК Андрій Магера додав, що підстави у відмові в реєстрації кандидатам до органів місцевого самоврядування часто були надуманими.

Він також висловив здивування позицією багатьох судів, які у своїх рішеннях вказували, що постанова територіальної виборчої комісії щодо відмови в реєстрації кандидата є неправомірною і має бути скасована, але водночас не ухвалювали необхідних рішень про реєстрацію таких кандидатів, оскільки ця реєстрація вже завершилася.

За словами Магери, не хотілося б, щоб у результаті таких дій українських судів після виборів до місцевих органів влади зросла кількість позовів до України в Європейському суді з прав людини.
XS
SM
MD
LG