Доступність посилання

ТОП новини

Тимошенко не довіряє американському аудитові


Лідер партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко скритикувала в п’ятницю результати аудиту діяльності її уряду, який на замовлення нинішньої влади України провели американські компанії й заявили про виявлені значні порушення.

Як сказала вона в ефірі телепередачі «Велика політика» на телеканалі «Інтер», «важко стверджувати, що це не пряме полювання на відьом».

Тимошенко заявила, що, за повідомленням від посла США, жодна з компаній, що проводила так званий аудит, не є аудиторською і ніколи не була.

Вона зачитала витяги з аудиту, згідно з яким її, зокрема, звинувачують у «нецільовому використанні» 320 мільйонів євро, отриманих від продажу квот на викиди парникових газів у рамках Кіотського протоколу. «Знайшли тільки те, що гроші, які призначалися на екологію, я спрямувала до Пенсійного фонду, і це є моїм найбільшим злочином», – сказала Тимошенко.

Щодо звинувачень у сфері закупівлі медпрепаратів, то, за її словами, закупівлями ліків в МОЗ за її прем’єрства займався Зиновій Митник, який є міністром охорони здоров’я в нинішньому уряді.

Тимошенко нагадала, що за часів її прем’єрства вона зверталася до Генеральної прокуратури з проханням перевірити діяльність Мінохорони здоров’я, зокрема, щодо цін, за якими здійснювали закупівлі медикаментів, проте тоді робоча група за участю представників ГПУ та СБУ зловживань у цьому питанні не знайшла.

У травні нинішній уряд України підписав контракт із американською юридичною компанією Trout Cacheris на проведення аудиту фінансово-економічної діяльності органів державної влади в 2008–2009 роках. Мета аудиту – виявити нецільове використання коштів, винних у цьому і куди були направлені ці гроші.

У четвер аудитори заявили, що виявлені факти нецільового використання коштів державного бюджету і шахрайства за участю представників уряду Тимошенко.

У свою чергу, представники БЮТ заявили, що аудит діяльності уряду Тимошенко, проведений іноземними компаніями, не має нічого спільного зі справжнім аудитом, має виключно «піарний» характер і не матиме ніяких юридичних наслідків.
XS
SM
MD
LG