Доступність посилання

ТОП новини

Росія критикує Ізраїль за плани будівництва у Східному Єрусалимі


Росія приєдналася в суботу до Сполучених Штатів Америки з критикою планів Ізраїлю поновити будівництво житла для єврейських поселенців у Східному Єрусалимі, який не є міжнародно визнаною частиною Ізраїлю.

Міністерство закордонних справ Росії висловило «надзвичайну стурбованість і розчарування» цими планами ізраїльського уряду й заявило, що вони підривають шанси на поновлення ізраїльсько-палестинського мирного процесу й шкодять міжнародним зусиллям, які намагаються знайти шляхи поновити прямі переговори між Ізраїлем і палестинцями.

Відтак Москва закликала Ізраїль переглянути ці плани і звернулася до обох сторін із закликом до стриманості й відмови від насильства.

У п’ятницю з дуже схожою критичною заявою з цього ж приводу виступив і Державний департамент США.

У четвер прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу схвалив план будівництва у Східному Єрусалимі 238 нових житлових будинків для єврейських поселенців.

Голова палестинської делегації на близькосхідних мирних переговорах Саеб Ерекат заявив тоді у відповідь, що цей крок свідчить про прагнення Ізраїлю «вбити» будь-яку можливість досягти поновлення переговорів.

Міжнародна спільнота не визнає анексії Ізраїлем східної частини Єрусалима, а палестинці вважають її за майбутню столицю своєї майбутньої держави.
XS
SM
MD
LG