Доступність посилання

ТОП новини

Вінницькі правозахисники закликають розслідувати втручання в їхню роботу


Вінницька правозахисна група звернулася до уповноваженого Верховної Ради з прав людини Ніни Карпачової із проханням відкрити провадження уповноваженого за фактом перешкоджання правозахисній діяльності групи.

Відповідно до повідомлення прес-служби організації, 15 жовтня співробітники Міністерства внутрішніх справ провели обшук у квартирі координатора правозахисної групи Дмитра Гройсмана. Підставою для проведення обшуку приміщення стала постанова судді Ленінського районного суду Вінниці, видана у зв’язку з порушенням кримінальної справи за фактом поширення порнографічних відеоматеріалів у приватному інтернет-блозі Гройсмана.

У повідомленні наголошується, що постанова про проведення обшуку була видана за три тижні до дати його фактичного проведення. Група зазначає, що відеоролик, який потрапив під підозру порнографічного, є ефіром російської телевізійної програми, що висвітлює втручання російських спецслужб у приватне життя політичних і громадських опозиційних діячів.

Внаслідок обшуку в квартирі Гройсмана були вилучені деякі робочі документи Вінницької правозахисної групи. Правозахисна група наголошує, що після цього міліція попросила допустити її до огляду приміщення офісу групи. Там міліція вилучила комп’ютери, фінансову документацію й робочі документи правозахисної організації, зокрема понад 300 документів з інформацією про клієнтів групи, відеоматеріали з інтерв’ю про порушення міліцією прав людини, а також переписку групи з Європейськими судом по правах людини.

Як мовиться в повідомленні правозахисників, група також звернулася до представника генерального секретаря Ради Європи Аке Петерсону із проханням звернути увагу на переслідування правозахисної діяльності в Україні.

Правозахисна група також має намір подати в Генеральну прокуратуру заяву про перевищення влади й службових повноважень співробітниками міліції.
XS
SM
MD
LG