Доступність посилання

ТОП новини

Нові володіння прем’єра Італії на Карибських островах


Сильвіо Берлусконі

Рим – В Італії завдяки журналістському розслідуванню викрили нові інвестиції сумнівного походження прем’єр-міністра Сильвіо Берлусконі. Йдеться про землі і комплекс розкішних маєтків на карибському острові, куди, за даними преси, пан Берлусконі вклав понад 20 мільйонів євро. Журналісти й опозиція вимагають від прем’єра пояснень. Та виглядає, що й цього разу найбагатший і найвпливовіший італієць вийде сухим із води.

Тільки на території Італії Сильвіо Берлусконі офіційно у приватній власності має 11 вілл та обійсть. Кілька років тому, як стверджують журналісти телепрограми на державному каналі RAI-3, пан Берлусконі відкрив для себе новий рай на острові Антигуа у басейні Карибського моря. Цей куточок землі вважається райським не тільки через мальовничу природу, а й через «податкову вседозволеність».

На місцині площею 160 гектарів, яка займає 6 кілометрів прибережної зони з білосніжним пляжами, комплекс із сотні багатих маєтків звела компанія під назвою Flat Point Development. Кореспонденти телепрограми, дослідивши місцевий кадастр острова, з’ясували, що три роки тому Берлусконі купив там землю і перевів від імені цієї ж компанії 700 тисяч євро. Це смішна сума, якщо прикинути реальну вартість тієї території. 20 років вона була порожньою, а тепер із басейнами і полем для гольфу перетворилася у літню резиденцію для мільйонерів.

Непрозорі фінансові потоки

З-поміж них згадують і прізвище українського футболіста Андрія Шевченка, улюбленця Сильвіо Берлусконі.

«Ми бачили документи, комплекс новобудов і помітили, що є велика розбіжність між коштами, вкладеними у будівництво, і кошторисом, заявленим на папері. Вілла Шевченко оцінюється приблизно у 3-4 мільйони євро за цінами місцевого ринку нерухомості. 20 мільйонів євро коштує маєток Сильвіо Берлусконі. Питання в тому, що Берлусконі скуповує землі і будівлі, які ще будуються. Тому він має пояснити, зокрема, цей факт: він став замовником будівництва чи просто покупцем?» – зауважує журналіст Вальтер Ґальбіаті із газети La Repubblica.

Кому належить фірма Flat Point Development і хто її власник? Це одна з багатьох таємниць у справі про карибські володіння італійського прем’єра. Непрозорість діяльності офшорної компанії підтверджується тим, що у документах фігурують фіктивні фірми й численні прізвища італійців, які прямо чи опосередковано пов’язані із Сильвіо Берлусконі.

За версією журналістів, майбутні власники мегавілл, переводили гроші до філіалу компанії у Турині, потім через міланське відділення швейцарського банку Аrner кошти потрапляли у Лугано до центрального офісу згаданого банку. До речі, у 2008 році міланська прокуратура вже проводила розслідування з приводу відмивання брудних грошей через цей швейцарський банк. За даними розслідування, у міланському філіалі банку має рахунок не хто інший як Сильвіо Берлусконі, а також його діти Марина і П’єрcильвіо.

«Усе законно»

Загалом від 2005 року Берлусконі перевів до острівної держави Антигуа десь 22 мільйони євро. Журналісти запитують у прем’єра, чи відповідає ця сума реальній ринковій вартості землі і нерухомості. На чиє ім’я були переказані гроші, і хто ж таки є власником майже половини карибського острова?

Армія вірних адвокатів Берлусконі звинуватила журналістів в упередженості і заявила, що будівництво на острові Антигуа і його фінансування – в нормі закону. Мовляв, немає чого вкотре чіплятися до прем’єра. Опозиційні партії вимагають пояснень від глави уряду у парламенті. А італійський обиватель зі свого боку вже звик до того що, коли при владі Берлусконі, усі переймаються справами Берлусконі, замість того, щоб вирішувати нагальні проблеми країни.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG