Доступність посилання

ТОП новини
07 березня 2021, Київ 05:37

Нові володіння прем’єра Італії на Карибських островах


Сильвіо Берлусконі

Рим – В Італії завдяки журналістському розслідуванню викрили нові інвестиції сумнівного походження прем’єр-міністра Сильвіо Берлусконі. Йдеться про землі і комплекс розкішних маєтків на карибському острові, куди, за даними преси, пан Берлусконі вклав понад 20 мільйонів євро. Журналісти й опозиція вимагають від прем’єра пояснень. Та виглядає, що й цього разу найбагатший і найвпливовіший італієць вийде сухим із води.

Тільки на території Італії Сильвіо Берлусконі офіційно у приватній власності має 11 вілл та обійсть. Кілька років тому, як стверджують журналісти телепрограми на державному каналі RAI-3, пан Берлусконі відкрив для себе новий рай на острові Антигуа у басейні Карибського моря. Цей куточок землі вважається райським не тільки через мальовничу природу, а й через «податкову вседозволеність».

На місцині площею 160 гектарів, яка займає 6 кілометрів прибережної зони з білосніжним пляжами, комплекс із сотні багатих маєтків звела компанія під назвою Flat Point Development. Кореспонденти телепрограми, дослідивши місцевий кадастр острова, з’ясували, що три роки тому Берлусконі купив там землю і перевів від імені цієї ж компанії 700 тисяч євро. Це смішна сума, якщо прикинути реальну вартість тієї території. 20 років вона була порожньою, а тепер із басейнами і полем для гольфу перетворилася у літню резиденцію для мільйонерів.

Непрозорі фінансові потоки

З-поміж них згадують і прізвище українського футболіста Андрія Шевченка, улюбленця Сильвіо Берлусконі.

«Ми бачили документи, комплекс новобудов і помітили, що є велика розбіжність між коштами, вкладеними у будівництво, і кошторисом, заявленим на папері. Вілла Шевченко оцінюється приблизно у 3-4 мільйони євро за цінами місцевого ринку нерухомості. 20 мільйонів євро коштує маєток Сильвіо Берлусконі. Питання в тому, що Берлусконі скуповує землі і будівлі, які ще будуються. Тому він має пояснити, зокрема, цей факт: він став замовником будівництва чи просто покупцем?» – зауважує журналіст Вальтер Ґальбіаті із газети La Repubblica.

Кому належить фірма Flat Point Development і хто її власник? Це одна з багатьох таємниць у справі про карибські володіння італійського прем’єра. Непрозорість діяльності офшорної компанії підтверджується тим, що у документах фігурують фіктивні фірми й численні прізвища італійців, які прямо чи опосередковано пов’язані із Сильвіо Берлусконі.

За версією журналістів, майбутні власники мегавілл, переводили гроші до філіалу компанії у Турині, потім через міланське відділення швейцарського банку Аrner кошти потрапляли у Лугано до центрального офісу згаданого банку. До речі, у 2008 році міланська прокуратура вже проводила розслідування з приводу відмивання брудних грошей через цей швейцарський банк. За даними розслідування, у міланському філіалі банку має рахунок не хто інший як Сильвіо Берлусконі, а також його діти Марина і П’єрcильвіо.

«Усе законно»

Загалом від 2005 року Берлусконі перевів до острівної держави Антигуа десь 22 мільйони євро. Журналісти запитують у прем’єра, чи відповідає ця сума реальній ринковій вартості землі і нерухомості. На чиє ім’я були переказані гроші, і хто ж таки є власником майже половини карибського острова?

Армія вірних адвокатів Берлусконі звинуватила журналістів в упередженості і заявила, що будівництво на острові Антигуа і його фінансування – в нормі закону. Мовляв, немає чого вкотре чіплятися до прем’єра. Опозиційні партії вимагають пояснень від глави уряду у парламенті. А італійський обиватель зі свого боку вже звик до того що, коли при владі Берлусконі, усі переймаються справами Берлусконі, замість того, щоб вирішувати нагальні проблеми країни.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG