Доступність посилання

ТОП новини

Журналісти закликають депутатів ухвалити закон про доступ до інформації


Учасники громадського руху «Стоп цензурі!» сьогодні вдруге звернулися з листом до голови Верховної Ради України Володимира Литвина та голів депутатських фракцій із закликом ухвалити законопроект «Про доступ до публічної інформації» на нинішній сесії парламенту.

Як йдеться в прес-релізі руху, два тижні тому ПАРЄ ухвалила резолюцію, в якій закликала українську владу ухвалити закон про доступ до публічної інформації.

«Вважаємо, що в нинішній ситуації, яка склалася навколо питань свободи слова та мирних зборів, ухвалення цього законопроекту стане для українського суспільства та міжнародної спільноти свідченням позитивних демократичних змін у державі. Наголошуємо, що ухвалення закону про доступ до інформації є надзвичайно актуальним питанням, адже такий документ у майбутньому регулюватиме процес комунікації між владою та суспільством, який потребує нагальної демократизації та прозорості. Ухвалення закону сприятиме реалізації засадничих принципів творення справжнього демократичного суспільства в Україні», – ідеться у зверненні учасників громадського руху «Стоп цензурі!».

Журналісти очікують, що голосування за законопроект «Про доступ до публічної інформації» відбудеться 21 жовтня, згідно із порядком денним.

Відповідно до законопроекту, визначена відповідальність за відмову чи затягування надання інформації та розширене коло суб’єктів, зобов’язаних надавати і оприлюднювати інформацію. Окрім цього, у презентованому законопроекті пропонують встановити обов’язок надавати інформацію з обмеженим доступом («має надаватися розпорядником»), якщо вона становить суспільний інтерес.

Водночас розширений і перелік різновидів інформаційних запитів. Запит може здійснюватися поштою, факсом, телефоном, електронною поштою. Закріплюється право на усний запит для отримання оперативної інформації.

Під зверненням підписалися 450 журналістів та представники 150 громадських організацій, які підтримали заяву журналістського руху «Стоп цензурі!», однією з вимог якої є ухвалення такого закону.

Законопроект «Про доступ до публічної інформації» за дорученням голови Верховної Ради Володимира Литвина був включений до розкладу засідань парламенту на 8 липня цього року, але був знятий з порядку денного. Наступного дня, 9 липня, Верховна Рада не підтримала цей законопроект у другому читанні та в цілому.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG