Доступність посилання

ТОП новини

Частина Європарламенту сумнівається щодо доцільності резолюції по Україні


Брюссель – Очікується, що четвер у парламенті Євросоюзу ухвалять резолюцію щодо політичної та демократичної ситуації в Україні. Напередодні про загрозливий стан демократичних свобод депутати говорили разом з представниками Єврокомісії, яка нагадала, що зближення з Європою можливе тільки за умови поваги до засадничих демократичних прав. Проте чимало членів Європарламенту виступали за відкладення цієї резолюції на пізніше.

Позиції різних політичних груп Європейського парламенту дуже поділені у питанні ухвалювати чи ні проект цієї резолюції. Є чимало депутатів, які виступають не робити поспішних кроків і не ухвалювати цю резолюцію до виборів.

«Я закликаю колег відкласти ухвалення резолюції, бо Україна стоїть на порозі виборів і важливих переговорів з Євросоюзом, – закликає європарламентар від Румунії Адріан Северин. – Не слід ухвалювати цю резолюцію посередині політичного процесу, не отримавши фактів, на основі яких ми зробили б свої висновки», – каже румунський євродепутат.

Представниця Німеччини Адріана Хармс теж не є прибічницею ухвалення критичної резолюції, бо це на її думку, спровокує негативну реакцію. «Я дуже занепокоєна все більшим впливом Росії на Україну, – каже вона, – але ухвалювати резолюцію означало б ставати на чийсь бік, а це ще більше вкине українців у руки росіян».

Депутати застерігають, що ситуація в Україні погіршується

Водночас, майже кожен з депутатів вважає, що ситуація з українською демократією стає чимраз тривожнішою. Згідно з проектом резолюції, їх непокоїть велика кількість інформації про згортання демократичних процесів в Україні за останні місяці. Очевидно, що Європарламент також хоче закликати українську владу захистити свободу слова, зібрань і не допустити втручання Служби безпеки України до розвитку цих демократичних цінностей.

Звичайно ж, євродепутати закликають Україну до проведення чесних і прозорих місцевих виборів. Для Європи вибори 31 жовтня є тестом української відданості європейським цінностям.

Крім того, саме сьогодні у Європарламенті мають вирішити й питання щодо місії спостерігачів від цієї установи, що, як виняток, прибудуть до України, щоб стежити за їх перебігом.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG