Олексій Вєренцов розповів, що 12 жовтня під час акції протесту під стінами Львівської обласної прокуратури спершу його покликали правоохоронці, схопили за руки й потягли у райвідділ міліції, але відпустили. Однак уже наступного дня правозахисника доставили в опорний пункт Галицького райвідділу, оформили адміністративне затримання і упродовж доби утримували в камері.
Затримувати безпідставно людей стало системою в правоохоронних органах – адвокат
Також у райвідділ міліції доставили учасника акції, пенсіонера Ігоря Танячкевича, який брав участь у пікетуванні тому, що працівники прокуратури зволікають роками з розглядом його справи.
Олексій Вєренцов і Ігор Танячкевич розповіли, що до них не допустили адвоката і добу тримали в жахливих антисанітарних умовах. У них вилучили документи, гроші, телефони, а в камері утримання було холодно і брудно. Вони одразу оголосили голодування.
Громадських активістів затримали незаконно – адвокат
Адвокат Української гельсінської спілки Олег Мицик наголошує, що громадських активістів затримали незаконно і наводить численні аргументи. Мітинг не був заборонений, оскільки представники організації «Вартові закону» ще у серпні повідомили мерію про те, що кожного вівторка від 17 серпня до 1 листопада упродовж двох з половиною годин протестуватимуть під стінами прокуратури з гаслом «Геть корупцію з прокуратури!» А за дві години до початку події 12 жовтня мерію теж поінформували про пікет.
Згідно зі статтею Конституції і рішення Конституційного Суду ще від 2001 року не встановлено термінів щодо подання інформації до органу місцевої влади про акцію. У райвідділі міліціонери написали кілька різних протоколів. За словами адвоката, правозахисник не чинив опору міліції, як це спершу повідомляли правоохоронці, не перешкоджала акція і громадському порядку, бо учасники протесту проводили захід на тротуарі. Окрім цього суддя не врахувала час, який Вєренцов і Танячкевич провели під вартою в райвідділі. Відтак люди були арештовані на добу більше, ніж це було передбачено покаранням.
«Можна лише уявити, що відбувається зі звичайними людьми, якщо міліція дозволяє собі такі дії з правозахисником. Це уже стало системою затримати людину за те, що вона буцімто чинила опір. Ми маємо десятки таких справ. Цією справою ми хочемо створити прецедент. Не можна так облудно робити», – наголосив у коментарі адвокат.
Якщо Львівський апеляційний суд не задовольнить скаргу громадських активістів, то вони звернуться з позовами у Європейський суд з прав людини.