Доступність посилання

ТОП новини

Новий мер Москви цінує «школу Путіна»


Дмитро Медведєв та Сергій Собянін, Москва, 21 жовтня 2010 року

Прага – Віднині Москва має нового мера. Ім’я Сергія Собяніна «на папері з печаткою» з’явилося сьогодні, 21 жовтня. Держдума Москви майже одностайно підтримала цю кандидатуру, яку ще 15 жовтня висунув президент Росії Дмитро Медведєв. Сьогодні ж пан Собянін, якого називають «людиною Путіна», розпочав виконувати свої обов’язки у новому кріслі.

«Сергій Семенович Собянін. За – 32, проти – 2. Висновок рахункової комісії за результатами голосування: Собянін Сергій Семенович отримав повноваження мера Москви» – на ці слова голови рахункової комісії оплесками відреагували депутати Московської Думи.

За Собяніна проголосувала більшість, яку складають депутати путінської «Єдиної Росії». Проти виступила фракція комуністів, котра вимагає повернути прямі вибори керівників регіонів і називає призначення Собяніна «приниженням для москвичів».

Особа нового мера відома не лише москвичам, а й «нагорі». Прес-служба президента Росії повідомила, що глава держави особисто підписав указ про звільнення Сергія Собяніна з посади віце-прем’єра – керівника апарату уряду Російської Федерації у зв’язку з переходом на іншу роботу.

А прем’єр-міністр Володимир Путін дав своєму дотеперішньому співробітнику високу оцінку, назвавши його одним із ідеологів нових державних проектів.

«За два з половиною роки роботи в уряді Росії Сергій Семенович відбудував ритмічну діяльність апарату, був фактично ідеологом та й безпосереднім виконавцем низки модернізаційних проектів, таких, як наприклад, скасування адміністративних бар’єрів для бізнесу, електронний уряд та й дуже багато інших», – зауважив Путін.

Путін – «та школа, яку не замінить ніщо»

Новий мер Москви у свою чергу не поскупився на подяку особисто Путіну, назвавши його своїм учителем.
Сергій Собянін
Володимир Путін
«Особливі слова подяки Володимиру Володимировичу – голові уряду. Це та школа, котру, напевно, не замінить ніщо. Незважаючи на те, що я не буду членом уряду, я залишаюсь членом вашої великої команди. Практично жоден серйозний проект у Москві неможливо вирішити без участі уряду, відповідних міністерств і відомств», – сказав Собянін.

Аналітики кажуть, що призначеному згори мерові знадобиться час, щоб заслужити симпатії городян і впоратися з іншими завданнями, які стоять перед російською метрополією.

Новий мер дав зрозуміти, що добре знайомий із проблемами головного міста Росії. «Глибоко переконаний: корупція, бюрократія – це те, що здатне девальвувати багато, якщо не всі конкурентні переваги Москви, – зауважив він. – Очевидно, що місту потрібна більш відкрита й ефективна система управління».

Інтегрувати Москву в Росію...

Чи ж буде відрізнятися доля російської столиці при керівництві Собяніна від її попередньої долі?

Відомий російський політичний аналітик Станіслав Бєлковський вважає, що ця різниця не буде принциповою у порівнянні з періодом попереднього мера Юрія Лужкова. «Бо проблеми міста не можуть бути вирішені поза контекстом федеральних проблем, – каже він. – У першу чергу, проблеми корупції, бо корупція є зараз є системоутворюючим феноменом російської влади і вирішити її в масштабі одного міста, навіть столиці, без вирішення цього одного питання на рівні всієї Росії неможливо».

Але, за словами експерта, головна місія Сергія Собяніна – «інтегрувати Москву в Росію». Перетворити її із майже незалежного суб’єкта федерації, яким Москва значною мірою була при мері Юрії Лужкові, на звичайний регіон, як і всі інші регіони сучасної Росії.

«Після падіння Юрія Лужкова і призначення зразкового бюрократа Сергія Собяніна, близького до всіх ключових постатей сучасної російської федеральної влади, можна констатувати, що московська самостійність закінчилась, і процес перетворення на унітарну державу Росії завершився також», – вважає Станіслав Бєлковський.

Цього ж дня новий мер Москви присягнув на вірне служіння містові. А президент Росії, який особисто був присутній при інавгурації Сергія Собяніна, наголосив: «Це висока довіра, яку Ви, я переконаний, зможете виправдати».

У Росії добре запам’ятали, що саме через втрату довіри попередник Собяніна – Юрій Лужков – був звільнений з посади особисто президентом.
  • Зображення 16x9

    Людмила Ваннек

    Людмила Ваннек На радіо Свобода від 1993 року, в українській редакції – від 1995 року. Закінчила Київський національний університет театру, кіно і телебачення ім. Карпенка-Карого, працювала на сцені українських та німецьких театрів та на телебаченні. Переможниця міжнародного конкурсу поп-музики в Сараєво. Редакторка і ведуча програм «Світ у новинах», «Міжнародний щоденник», «Виклик», «Свобода сьогодні». Авторка і ведуча програми «Свобода за тиждень», яка виходила кілька років на «Радіо НВ». Авторка програми «Подкаст Свобода за тиждень із Людмилою Ваннек», яка виходить щосуботи. Цікавлюся соціальними темами та мистецтвом. Багато перекладаю з білоруської, англійської, німецької, сербської та болгарської.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG