Доступність посилання

ТОП новини
16 грудня 2019, Київ 05:03

Новий мер Москви цінує «школу Путіна»


Дмитро Медведєв та Сергій Собянін, Москва, 21 жовтня 2010 року

Прага – Віднині Москва має нового мера. Ім’я Сергія Собяніна «на папері з печаткою» з’явилося сьогодні, 21 жовтня. Держдума Москви майже одностайно підтримала цю кандидатуру, яку ще 15 жовтня висунув президент Росії Дмитро Медведєв. Сьогодні ж пан Собянін, якого називають «людиною Путіна», розпочав виконувати свої обов’язки у новому кріслі.

«Сергій Семенович Собянін. За – 32, проти – 2. Висновок рахункової комісії за результатами голосування: Собянін Сергій Семенович отримав повноваження мера Москви» – на ці слова голови рахункової комісії оплесками відреагували депутати Московської Думи.

За Собяніна проголосувала більшість, яку складають депутати путінської «Єдиної Росії». Проти виступила фракція комуністів, котра вимагає повернути прямі вибори керівників регіонів і називає призначення Собяніна «приниженням для москвичів».

Особа нового мера відома не лише москвичам, а й «нагорі». Прес-служба президента Росії повідомила, що глава держави особисто підписав указ про звільнення Сергія Собяніна з посади віце-прем’єра – керівника апарату уряду Російської Федерації у зв’язку з переходом на іншу роботу.

А прем’єр-міністр Володимир Путін дав своєму дотеперішньому співробітнику високу оцінку, назвавши його одним із ідеологів нових державних проектів.

«За два з половиною роки роботи в уряді Росії Сергій Семенович відбудував ритмічну діяльність апарату, був фактично ідеологом та й безпосереднім виконавцем низки модернізаційних проектів, таких, як наприклад, скасування адміністративних бар’єрів для бізнесу, електронний уряд та й дуже багато інших», – зауважив Путін.

Путін – «та школа, яку не замінить ніщо»

Новий мер Москви у свою чергу не поскупився на подяку особисто Путіну, назвавши його своїм учителем.
Сергій Собянін
Володимир Путін
«Особливі слова подяки Володимиру Володимировичу – голові уряду. Це та школа, котру, напевно, не замінить ніщо. Незважаючи на те, що я не буду членом уряду, я залишаюсь членом вашої великої команди. Практично жоден серйозний проект у Москві неможливо вирішити без участі уряду, відповідних міністерств і відомств», – сказав Собянін.

Аналітики кажуть, що призначеному згори мерові знадобиться час, щоб заслужити симпатії городян і впоратися з іншими завданнями, які стоять перед російською метрополією.

Новий мер дав зрозуміти, що добре знайомий із проблемами головного міста Росії. «Глибоко переконаний: корупція, бюрократія – це те, що здатне девальвувати багато, якщо не всі конкурентні переваги Москви, – зауважив він. – Очевидно, що місту потрібна більш відкрита й ефективна система управління».

Інтегрувати Москву в Росію...

Чи ж буде відрізнятися доля російської столиці при керівництві Собяніна від її попередньої долі?

Відомий російський політичний аналітик Станіслав Бєлковський вважає, що ця різниця не буде принциповою у порівнянні з періодом попереднього мера Юрія Лужкова. «Бо проблеми міста не можуть бути вирішені поза контекстом федеральних проблем, – каже він. – У першу чергу, проблеми корупції, бо корупція є зараз є системоутворюючим феноменом російської влади і вирішити її в масштабі одного міста, навіть столиці, без вирішення цього одного питання на рівні всієї Росії неможливо».

Але, за словами експерта, головна місія Сергія Собяніна – «інтегрувати Москву в Росію». Перетворити її із майже незалежного суб’єкта федерації, яким Москва значною мірою була при мері Юрії Лужкові, на звичайний регіон, як і всі інші регіони сучасної Росії.

«Після падіння Юрія Лужкова і призначення зразкового бюрократа Сергія Собяніна, близького до всіх ключових постатей сучасної російської федеральної влади, можна констатувати, що московська самостійність закінчилась, і процес перетворення на унітарну державу Росії завершився також», – вважає Станіслав Бєлковський.

Цього ж дня новий мер Москви присягнув на вірне служіння містові. А президент Росії, який особисто був присутній при інавгурації Сергія Собяніна, наголосив: «Це висока довіра, яку Ви, я переконаний, зможете виправдати».

У Росії добре запам’ятали, що саме через втрату довіри попередник Собяніна – Юрій Лужков – був звільнений з посади особисто президентом.
  • 16x9 Image

    Людмила Ваннек

    На радіо Свобода від 1993 року, в українській редакції – від 1995 року. Закінчила Київський національний університет театру, кіно і телебачення ім. Карпенка-Карого, працювала на сцені українських та німецьких театрів та на телебаченні. Переможець міжнародного конкурсу поп-музики в Сараєво. Редактор і ведуча програм «Світ у новинах», «Міжнародний щоденник», «Виклик», «Свобода сьогодні», «Свобода за тиждень», випусків новин. Багато працює над рекламою передач.

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
XS
SM
MD
LG