Доступність посилання

ТОП новини

Карпачова: потрібен спеціальний орган влади із запобігання тортурам


Уповноважена Верховної Ради з прав людини Ніна Карпачова виступає за створення спеціального органу влади із запобігання катуванням. Про це вона сказала під час виступу в парламенті з нагоди 60-річчя ухвалення Європейської конвенції про захист прав людини й основних свобод.

«З ініціативи Уповноваженого з прав людини 21 липня 2006 року Верховна Рада ратифікувала факультативний протокол до конвенції ООН проти катувань. Відповідно до нього (в Україні) мало бути створено національний контрольний механізм з запобігання катуванням. На мою думку, (цей механізм має бути створений) як окремий незалежний орган виконавчої влади зі спеціальним статусом», – сказала Обмбудсмен.

Карпачова звернулася до присутніх на засіданні парламенту представників Кабінету Міністрів із проханням підтримати цю ідею й знайти необхідні для її втілення кошти.

Омбудсмен зауважила, що зараз в Україні зберігається практика застосування катувань до людей, особливо під час затримання громадян співробітниками правоохоронних органів.

Карпачова також наголосила, що негайного вирішення також вимагає питання створення нормальних умов утримання ув’язнених у місцях позбавлення волі.

Водночас спікер Володимир Литвин заявив, що Україна продовжує «випереджати» країни-члени Ради Європи за кількістю справ за статтями 13 та 3 Конвенції про захист прав людини і основних свобод – право на ефективний засіб юридичного захисту та заборона катувань.

За його словами, наприкінці першого півріччя нинішнього року в Європейському суді чекають свого вирішення 129,5 тисячі справ. «І відчутний внесок в цьому зробила, на превеликий жаль, Україна. Вона посідає четверте місце після Росії, Туреччини та Румунії, а за кількістю звернень на 10 тисяч населення ми випередили і Росію, і Туреччину», – наголосив Литвин.

Європейська конвенція про захист прав людини й основних свобод є одним з основних документів Ради Європи. Цей міжнародний договір підписано в 1950 році, він набув чинності в 1953 році.

Конвенція встановлює невід’ємні права й свободи для кожного й зобов’язує держави гарантувати ці права кожній людині, яка перебуває під їх юрисдикцією.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG