Доступність посилання

ТОП новини

Карзай наполягає, що закриє приватні охоронні фірми


Президент Афганістану Хамід Карзай заявив у неділю, що має твердий намір таки ліквідувати приватні охоронні фірми, які працюють у країні.

Як мовиться в його оприлюдненій заяві, «приватні охоронні компанії створюють паралельні структури до афганських урядових служб безпеки і спричиняють нестабільність в Афганістані».

Влада Афганістану, мовиться в заяві, «несхильна в своїй обіцянці афганському народові розпустити ці компанії».

У неділю ж Карзай зустрічався з командувачем міжнародних та американських військ в Афганістані, посланцем ООН у цій країні і послами США, Великої Британії й Німеччини.

Представники міжнародних кіл та інших країн уже висловлювали занепокоєння раніше висловленими планами Карзая ліквідувати до середини грудня всі приватні охоронні компанії, побоюючись, що за такий короткий термін їм не вдасться знайти адекватну заміну.

Такі фірми, серед іншого, не тільки забезпечують безпеку міжнародних та іноземних дипломатичних представництв і їхніх працівників, а й охороняють об’єкти міжнародних військ в Афганістані, звільняючи самих військових від цих функцій.

Тиждень тому, минулої неділі, в апараті Карзая оголосили, що ті з цих компаній, які забезпечують охорону посольств, пересування дипломатів, їхнього житла, баз і складів міжнародних сил, зможуть продовжити цю свою діяльність у цих межах.

За даними Кабула, в Афганістані існує 52 такі компанії, і міжнародні, і власне афганські, з ліцензіями Міністерства внутрішніх справ, у яких працює, за оцінками, близько 40 тисяч озброєних людей. В афганській владі такі компанії звинувачують у порушеннях закону й покладають на них відповідальність за сутички, в яких їм доводиться брати участь, і за загибель цивільних людей.
XS
SM
MD
LG