Доступність посилання

ТОП новини

Янукович і Гарпер домовилися активніше співпрацювати


Президент України Віктор Янукович наголошує на необхідності активізації українсько-канадських відносин у політичній, економічній та гуманітарній сферах. Про це глава держави заявив на початку українсько-канадських переговорів, які відбуваються сьогодні в Києві в рамках офіційного візиту прем’єр-міністра Канади Стівена Гарпера.

За словами Януковича, цей візит для української сторони є «символічним, довгоочікуваним і важливим». «Адже він перериває ту велику паузу, яка була майже 11 років, коли наші країни взаємно не відвідували керівники вищого рівня», – заявив Президент.

Янукович окремо відзначив важливість для України обмін досвідом у питанні проведення реформ в усіх сферах діяльності держави. «Я впевнений в тому, що ті надбання, які має на цьому шляху Канада, вони є актуальним і корисним досвідом, який можна використати й в Україні», – заявив Президент України.

Зі свого боку, прем’єр Канади погодився із думкою українського глави держави, наголосивши на необхідності активізації співпраці між двома державами.

«Нам багато ще треба працювати, зокрема, над розвитком наших комерційних відносин», – заявив Стівен Гарпер. За його словами, в українсько-канадських відносинах налагоджена конструктивна співпраця, зокрема завдяки українській громаді в Канаді, однак потенціал двосторонніх відносин залишається не до кінця використаним.

Відповідно до програми триденного офіційного візиту Гарпера, сьогодні також заплановані його зустрічі з прем’єром України Миколою Азаровим, головою Верховної Ради Володимиром Литвином, а також відвідування Національного меморіального комплексу «Бабин Яр». Завтра, 26 жовтня, глава канадського уряду відвідає Львів, де планує побувати в Українському католицькому університеті, музеї «Тюрма на Лонцького», а також у Соборі Святого Юра. Завтра ж канадська делегація зі Львова відбуде на батьківщину.
XS
SM
MD
LG