Доступність посилання

ТОП новини

Кубинський політичний в’язень дістане притулок у Чехії


Сьогодні до Праги прилетів кубинський політичний в’язень Роланд Хіменес Посада з родиною, відпущений нещодавно на свободу режимом Фіделя Кастро. Як повідомило чеське Міністерство внутрішніх справ, Посада та його родина отримають в Чехії політичний притулок.

Кубинський дисидент Роланд Хіменес Посада – один із 53 в’язнів, яких режим Фіделя Кастро випустив на свободу. Його утримували в тюрмі 7 років. Крім Посади, до Праги приїхали також його дружина, син і брат із племінницею. Приїзд до Чехії організувала дружина Посади, незалежна журналістка.

Родина кубинського дисидента могла емігрувати і до інших країн, зокрема, Франції, Італії чи Сполучених Штатів Америки, однак вибрала Чехію, тому що ця країна вже тривалий час уважно стежить за порушенням прав людини на Кубі й надає дієву допомогу кубинським дисидентам.

Звільненню кубинських дисидентів сприяє активна позиція Європейського Союзу, країни-члени якого незмінно критично ставляться до комуністичного режиму на Кубі. Серед країн Європейського Союзу Чехія є після Іспанія другою країною ЄС, яка надає кубинським політв’язням можливість знайти тут другий дім.

Цього року Чехія декларувала готовність прийняти десятьох політичних в’язнів із Куби.

Кубинського дисидента на летовищі привітав чеський міністр внутрішніх справ Радек Йон і чеські дипломати.
XS
SM
MD
LG