Доступність посилання

ТОП новини

Прем’єр Канади відвідав «Тюрму на Лонцького» у Львові


Сьогодні прем’єр-міністр Канади Стівен Гарпер у рамках офіційної поїздки в Україну відвідав Львів. Також Львівщину відвідав Надзвичайний та Повноважний Посол України в Канаді Ігор Осташ.

Як повідомили у прес-службі Львівської ОДА, під час перебування у Львові високопосадовець відвідав Собор Святого Юра, поклав квіти до пам’ятника Тарасу Шевченку.

У коментарі журналістам Осташ повідомив, що прем’єр-міністр Канади у Львові також відвідав Український католицький університет, де прочитав лекцію для студентів, відвідав музей «Тюрма на Лонцького».

«Програму складали за побажанням канадської сторони. Мотивація, чому саме така програма, полягає у тому, що в Україні відбуваються місцеві вибори, щоб не втручатися у перебіг виборчої кампанії, було дуже мало контактів із політиками. В програмі фактично протокольні зустрічі, покладання квітів», – зазначив Осташ.

Як повідомили у прес-центрі Центру досліджень визвольного руху, після екскурсії музеєм канадський прем’єр поспілкувався з директором музею Русланом Забілим, головою Наглядової ради музею, дисиденткою та колишнім політв’язнем «Тюрми на Лонцького» Іриною Калинець. У розмові з Забілим прем’єр-міністр Канади зазначив, що він добре поінформований про тиск на історика та працівників музею, і саме це стало однією з причин його приїзду до Львова у музей «Тюрма на Лонцького».

«Музей «Тюрма на Лонцького» – похмурий, але зворушливий символ української стійкості. Мабуть, тут дуже важко перебувати і працювати. Але я свідомий того, що такі музеї необхідні, аби не допустити повторення злочинів», – зазначив Гарпер. У книзі відгуків він залишив своє захоплення боротьбою українців за свободу і незалежність: «Можна серце розбити і зламати тіло, але дух від того стає все сильнішим», – написав Гарпер.

Прем’єр-міністр Канади висловив своє занепокоєння тим, що досі в світі існує міф комунізму, а комуністичний злочинний режим ще не до кінця засуджений, як це було зроблено з фашистським режимом.

Забілий подякував Гарперу за підтримку та за те, що Канада офіційно визнала Голодомор 1932-1933 років геноцидом і своєю політикою сприяє становленню України як демократичної держави.
XS
SM
MD
LG