Доступність посилання

ТОП новини

Мешканці гуртожитків вимагають виконання закону


(ілюстраційне фото)
(ілюстраційне фото)

Київ – Сьогодні мешканці гуртожитків по всій Україні проведуть акцію на захист своїх прав. Одночасно на мітинги вийдуть мешканці 17 міст. Учасники акції вимагають виконувати і вдосконалити України про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків. Нині 70 відсотків із них не можуть зареєструватися за місцем проживання, а також приватизувати свої помешкання, як того вимагає закон.

Сьогодні мешканці гуртожитків протестуватимуть по всій Україні. У столиці акції протесту пройдуть під стінами Кабміну.

В уряді вже пообіцяли, що займуться проблемами мешканців гуртожитків. Віце-прем’єр Віктор Тихонов зазначив, що вже створили робочу групу при Кабінеті Міністрів, яка проведе аналіз основних проблем мешканців гуртожитків і визначить шляхи виходу з ситуації, що склалася.

Але, за словами правозахисника Анатолія Будніка, до складу робочої групи не ввійшли представники громади мешканців гуртожитків, чия доля буде вирішуватися на засіданні робочої групи.

Поневіряння в гуртожитках

Одна з таких мешканців, Любов Григорівна, вже 15 років живе з родиною в гуртожитку по вулиці Малиновського в Києві. Ситуація ж цим гуртожитком типова: одне з київських підприємств наполягає на своїх правах на будівлю, за постановою ж Київської міської адміністрації від 2004 року гуртожиток ніколи у власності компанії не був і є власністю держави, розповідає вона.

«І будинок фактично нічий. Я вже десять років ходжу по замкнутому колу і не можу нічого добитися», – говорить Любов Григорівна.

Із 2008 року набув чинності закон про реалізацію житлових прав мешканців гуртожитків, але він поширюється лише на ті гуртожитки, які віднесені до державного житлового фонду. Гуртожиток на Малиновського незрозуміло кому належить, тож його мешканці не можуть зареєструватися за місцем проживання та приватизувати своє житло.

За словами мешканки Любов Григорівни, рейдерські спроби виселити їх із будинку – вже звична справа. Крім того, вже багато років мешканці намагаються відстояти свої права у суді, та безрезультатно.

Правозахисник Анатолій Буднік уже виграв не одну таку справу у суді і пояснює, чому, наприклад, у Києві влада фактично не виконує закон про реалізацію житлових прав мешканців гуртожитків. «У них є там інтерес, адже київські гуртожитки стоять у хороших місцях», – наголошує правозахисник.

70% мешканців гуртожитків не можуть зареєструватися за місцем проживання


У гуртожитках нині живуть понад чотири мільйони громадян України, з них 70 відсотків не можуть ні зареєструватися, ні приватизувати житло.

А нинішнє законодавство, говорить Анатолій Буднік, необхідно удосконалити, адже воно не захищає мільйони цих людей, а, навпаки, дає зелене світло корупційним схемам тих осіб, які хотіли б отримати гуртожитки у свою власність.

Голова парламентського комітету з питань будівництва Володимир Рибак погоджується, що закони треба змінювати.

«Це помилка, і ми її виправимо, – вважає депутат. – Гуртожитки державні, чи комунальні, чи підприємств – необхідно, щоб людям із усіх гуртожитків надали можливість приватизувати свої помешкання і самим вирішувати свої питання, бо держава не в змозі їх вирішити».
  • Зображення 16x9

    Валентина Аксьонова

    Співпрацює з Радіо Свобода з травня 2010 року. Працює для програм «Свобода сьогодні», «Європейська свобода», «Ранкова свобода» та «Лінія уваги». З 2009 року автор та ведуча програми «Сурма» на Національному Радіо. Має досвід роботи в гарячих точках, зокрема в Грузії в серпні 2008 року.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG