Доступність посилання

ТОП новини

Путін відвідує Україну напередодні виборів


(фото з одного з попередніх візитів, у квітні

Київ – Сьогодні в Україні з візитом перебуватиме російський прем’єр Володимир Путін. Він прибуде для участі у 7-му засіданні російсько-українського міжурядового комітету з економічного співробітництва. Сторони планують підписати близько 10 документів. Проте головною темою традиційно стане газ.

У перебігу візиту російського прем’єра до України сторони мають підписати п’ять міжурядових угод та п’ять угод комерційного характеру. Про це повідомив посол Росії в Україні Михайло Зурабов. За його словами, Володимир Путін також планує відвідати кадетський бал, який має відбутися в Українському домі.

Але, наголосив Зурабов, особлива увага буде приділена співпраці в енергетичній сфері, зокрема, газовим відносинам. І, як заявляв перший віце-прем’єр України Андрій Клюєв, сторони мають обговорити зміну формули ціни російського газу.

«Порушуватиметься питання щодо вартості газу та зміни формули й підходу до визначення вартості газу», – казав Клюєв.

Створення СП вже сьогодні?

Сьогодні українській стороні навряд чи вдасться отримати від Росії якихось поступок у газовій сфері, переконаний член парламентського комітету з питань ПЕК, б'ютівець Олександр Гудима. Єдине, що цікавить нині Росію, – це володіння українською газотранспортною системою, а відповідно до українського законодавства наразі це неможливо, наголошує Гудима.

«У Верховній Раді немає законопроекту, який би змінював статус недоторканності української ГТС, щоб давав можливість владі віддати під контроль Росії українську трубу. Можливо, заяви і будуть, але ніяких кроків не слід очікувати», – каже Гудима.

Втім, як зазначив Радіо Свобода експерт з енергетичних питань Богдан Соколовський, не виключено, що уже сьогодні сторони можуть підписати документи про створення спільного підприємства між «Газпромом» та «Нафтогазом».

«Готується, щоб під час цього засідання економічного підкомітету відбулося якесь підписання. Я б цього дуже не хотів, тому що інше слово, ніж здача чи зрада, на думку не спаде», – говорить Богдан Соколовський.

Візит підтримки Януковича

Нинішній візит Володимира Путіна відбувається напередодні місцевих виборів. Тож це, на думку політолога Тараса Березовця, є візитом публічної підтримки Президента Віктора Януковича і його Партії регіонів.

«Я не виключаю, що цього разу будуть зроблені заяви, які свідчитимуть про появу великих проектів, створення нових робочих місць або навіть реалізацію різних інвестиційних проектів в Україні. І звичайно, що це так само матиме чітку пропагандистську складову», – вважає політолог Тарас Березовець.
  • Зображення 16x9

    Тетяна Ярмощук

    Працюю на Радіо Свобода з 2005 року. Укладач та ведуча Ранкової Свободи, пишу на енергетичну та економічну тематику. 2006 року закінчила Інститут журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка. А у 2009-му – Інститут політичних наук. 

Дивитись коментарі (2)

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG