Доступність посилання

ТОП новини

Греція, Іспанія й Італія найгірше виконують візову угоду Україна-ЄС – дослідження


Згідно з моніторингом, який сьогодні оприлюднили експерти Громадської ініціативи «Європа без бар’єрів», лідерами рейтингу з виконання угоди «Про спрощення візового режиму між Україною та ЄС» є консульства Угорщини, Литви та Естонії. Найгірші показники мають Італія, Іспанія та Греція.

Як заявила керівник проектів організації Ірина Сушко, «моніторинг проводили у Києві, Берегові, Ужгороді, Одесі, Харкові і Донецьку, тобто, у тих містах, де розташовані консульства держав ЄС – учасників Шенгенського візового договору. Робота консульських служб оцінювалась за кількома критеріями, такими як термін розгляду візових заявок; частота відмов у наданні візи без пояснення причин; кількість годин (або і днів), проведених у чергах».

Лідер моніторингу – Угорщина – представлена в Україні трьома консульствами: у Києві, Берегові та Ужгороді. Остання в рейтингу Греція має консульства у Києві, Одесі та Маріуполі.

Рейтинг провели у січні – вересні цього року, за словами Сушко, «його результати будуть представлені профільним парламентським комітетам, Міністерству закордонних справ України та Представництву Євросоюзу в Києві».

Громадська ініціатива «Європа без бар’єрів» об’єднує майже два десятки громадських організацій та наукових центрів України, до її складу також входять неурядові організації держав ЄС. Моніторинг консульської діяльності Шенгенських країн провадиться з 2008 року, відколи вступила у дію угода про спрощення візового режиму між Україною та Євросоюзом.

Питання лібералізації візового режиму для українців розглядатиметься на саміті «Україна – ЄС» 22 листопада.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG