Доступність посилання

ТОП новини

Азербайджан розраховує на тісну співпрацю з Україною в ПЕК


Президент Азербайджану Ільгам Алієв
Азербайджан готовий обговорювати нові плани щодо співпраці в енергетичній сфері з Україною, заявив Президент Азербайджану Ільгам Алієв під час відкриття другого засідання Ради Президентів України та Азербайджану сьогодні в Києві.

«Питання, пов’язані з енергетичною політикою між нашими країнами, завжди вирішувалися в дусі дружби, конструктивізму та взаємної вигоди», – заявив Алієв.

За його словами, на сьогоднішньому етапі є нові ідеї і можливості для розширення двосторонньої співпраці в енергетичній сфері.

Як заявив Президент Азербайджану, енергетичний блок двосторонніх відносин позитивно впливає на зростання товарообігу між країнами.

Зі свого боку, Президент України Віктор Янукович подякував своєму колезі за увагу, яку він приділяє розвитку паливно-енергетичної співпраці між Україною й Азербайджаном.

Янукович повідомив, що Україна розглядає Азербайджан як свого надійного «партнера й друга», а також наголосив, що ця країна займає дуже важливу позицію в Каспійському регіоні.

* * * * * * * * * * *

Азербайджан планує збільшувати обсяги постачань нафти до України, повідомив Президент цієї країни Ільгам Алієв після зустрічі з головою української держави Віктором Януковичем.

«Ми вже збільшили постачання нафти до України … у цьому році, ще рік не завершився, понад мільйон тонн азербайджанської нафти експортовано на ринки України. І ми розраховуємо в майбутньому нарощувати обсяги постачань», – сказав Алієв.

Президент Азербайджану також заявив про перспективи постачання через Азербайджан до України нафти держав східного узбережжя Каспійського моря.

«Ми домовилися про те, що створимо спільну робочу групу, яка відпрацює стратегічний договір між нашими країнами, який передбачатиме значне збільшення обсягів постачання енергетичних ресурсів Азербайджану до України», – заявив, зі свого боку, український Президент.

При цьому Янукович не виключив, що ця співпраця поширюватиметься і на треті країни, наприклад, Росію.

Як наголосив Президент, збільшення поставок азербайджанських енергоносіїв до України, зокрема, нафти, здійснюватиметься з метою наповнення нафтопроводу «Одеса – Броди» і запуску його в аверсному (прямому, з Одеси до Бродів) режимі.

«І ми розраховуємо, що ця програма впродовж кількох років створить умови для значного збільшення поставок енергоносіїв», – сказав він.

* * * * * * * * * * *

Україна й Азербайджан мають намір домовитися про співпрацю на 2011–2015 роки, а також розвивати співпрацю в космічній, транспортній і військово-технічній сферах.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG