Доступність посилання

ТОП новини
09 грудня 2019, Київ 17:58

Керівник МІ-6 виступив вперше публічно за останні 100 років


Керівник зовнішньої розвідувальної служби Великої Британії вперше за останні сто років виступив публічно.

Генеральний директор зовнішньої розвідки МІ-6 сер Джон Соерс виступив із промовою у Лондоні на зборах Товариства редакторів і присвятив її проблемам тероризму, безпеки, таємності і використання тортур під час допитів. Він заявив, що в його відомстві «тортури неприйнятні і незаконні за будь-яких обставин» і що МІ-6 відмовилась віх їхнього використання для отримання інформації.

За словами Соерса, розповсюдження ядерної зброї і можливе її потрапляння до рук таких режимів, як іранський, складає для Заходу суттєвішу загрозу, ніж тероризм.

Боротьба з тероризмом – дуже складна справа, заявив Соерс. Попри наші колективні зусилля, продовжив він, той чи інший теракт може статися, й людські втрати будуть величезними. Але нашу країну, нашу демократичну систему терактами не зламати. Поширення ядерної, хімічної і біологічної зброї – значно реальніша загроза. Це може змінити загальний баланс влади в регіоні. Країни, які намагаються створити ядерну зброю, в порушення міжнародних зобов’язань, ретельно приховують це. Завдання розвідки – аби ці країни не отримали небезпечних матеріалів і технологій, заявив Соерс.

Кажучи про причини, які породжують тероризм, Джон Соерс зазначив, що існує цілий комплекс таких причин. Він закликав дуже обережно переносити на ісламський світ західні цінності.

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
XS
SM
MD
LG