Доступність посилання

ТОП новини

Керівник МІ-6 виступив вперше публічно за останні 100 років


Керівник зовнішньої розвідувальної служби Великої Британії вперше за останні сто років виступив публічно.

Генеральний директор зовнішньої розвідки МІ-6 сер Джон Соерс виступив із промовою у Лондоні на зборах Товариства редакторів і присвятив її проблемам тероризму, безпеки, таємності і використання тортур під час допитів. Він заявив, що в його відомстві «тортури неприйнятні і незаконні за будь-яких обставин» і що МІ-6 відмовилась віх їхнього використання для отримання інформації.

За словами Соерса, розповсюдження ядерної зброї і можливе її потрапляння до рук таких режимів, як іранський, складає для Заходу суттєвішу загрозу, ніж тероризм.

Боротьба з тероризмом – дуже складна справа, заявив Соерс. Попри наші колективні зусилля, продовжив він, той чи інший теракт може статися, й людські втрати будуть величезними. Але нашу країну, нашу демократичну систему терактами не зламати. Поширення ядерної, хімічної і біологічної зброї – значно реальніша загроза. Це може змінити загальний баланс влади в регіоні. Країни, які намагаються створити ядерну зброю, в порушення міжнародних зобов’язань, ретельно приховують це. Завдання розвідки – аби ці країни не отримали небезпечних матеріалів і технологій, заявив Соерс.

Кажучи про причини, які породжують тероризм, Джон Соерс зазначив, що існує цілий комплекс таких причин. Він закликав дуже обережно переносити на ісламський світ західні цінності.
XS
SM
MD
LG