Доступність посилання

ТОП новини

Європарламентарій «занепокоєний погіршенням ситуації в Україні»


Напередодні виборів до місцевих органів влади в Україні член Європарламенту і координатор Європейської народної партії (ЄНП) із зовнішньополітичних справ Елмар Брок висловлює занепокоєння ситуацією у зв'язку з виборами.

«Я глибоко занепокоєний постійним погіршенням внутрішньої ситуації в Україні, зокрема у світлі місцевих виборів, запланованих на 31 жовтня 2010 року. Незважаючи на рішучі і чіткі заклики ЄНП до Президента Януковича і української влади, антидемократичні дії тривають і вже набули системного характеру. Державні чиновники так і не змогли виправити серйозні недоліки правової системи і вжити невідкладних заходів, необхідних для забезпечення прозорості і сприяння довірі виборців», – йдеться в заяві Брока, оприлюдненій прес-службою ЄНП у п'ятницю.

Європарламентарій також звертає увагу на факти переслідування в Україні громадських активістів, залякування кандидатів від опозиції, тиску на ЗМІ тощо.

«Серед найочевидніших і найобурливіших прикладів таких дій – незбалансований склад виборчих комісій, в яких відкрито домінують представники правлячої партії, створення і підтримка фіктивних партійних структур і відмова реєструвати законні осередки партії «Батьківщина» у низці областей, зокрема у Київській та Львівській областях. Ці абсолютно неприйнятні факти роблять несуттєвими самі вибори, адже сумнівна правова база і нечесний виборчий процес унеможливлюють проведення вільних і чесних виборів, які відповідають європейським стандартам», – заявив Брок.
XS
SM
MD
LG