Доступність посилання

ТОП новини

Сьогодні в Україні обирають місцеві органи влади


В Україні о восьмій годині ранку почались вибори до місцевих органів влади.

Для проведення виборів ЦВК сформувала 670 територіальних виборчих комісій різних рівнів: 24 обласних, 474 районних, 166 міських.

Організовано понад 11 тисяч виборчих комітетів нижчого рівня і понад 33 тисячі дільничних комісій.

Вибори вперше проводяться за пропорційно-мажоритарною системою: половина депутатів місцевих рад обирається за партійними списками, ще половина – в одномандатних округах, хоча висувати кандидатів у цих округах можуть лише місцеві партійні організації.

За змішаною системою обираються депутати Верховної Ради Криму, а також обласних, районних і міських рад. Водночас, депутати сільських і селищних рад обираються за мажоритарною системою.

За місцевими виборами спостерігатимуть 1913 офіційних спостерігачів від всеукраїнських громадських організацій, у тому числі 1151 – від Громадянської мережі «Опора», 645 – від Комітету виборців України, 117 – від громадської організації «Фронт Змін».

Крім того, спостерігати за виборами будуть 134 офіційних спостерігачі від іноземних держав і 356 офіційних спостерігачів від міжнародних організацій.

Компанія GfK Ukraine на замовлення партії «Єдиний центр» має намір провести всеукраїнський екзит-пол, у рамках якого проведе опитування на 580 виборчих дільницях у всіх областях, де проходять вибори облрад. Окремо будуть вивчати підсумки голосування за міських голів Донецька, Харкова, Ужгорода, Луцька, Чернівців і Хмельницького. Результати екзит-полу оголосять сьогодні о 22.00 в УНІАН.

Остаточні підсумки голосування за законом мають бути підбиті не пізніше 5 листопада.
XS
SM
MD
LG