Доступність посилання

ТОП новини

На Київщині процес підрахунку голосів затягується


До Київської обласної територіальної виборчої комісії станом на 11:00 ранку не надійшло жодного протоколу про результати голосування на виборах до обласної ради. Про це повідомили в Київському обласному тервиборчкомі. Попередню інформацію про результати голосування в комісії очікують отримати до ранку вівторка, 2 листопада.

Голова Київського облтервиборчкому Дмитро Деревенець повідомив, що в середньому по області активність виборців у Київській області становила 55-60%.

За його словами, результати голосування Київський облтервиборчком оприлюднить лише після отримання протоколів районних та міських (обласного підпорядкування) тервиборчкомів.

«Систему попереднього інформування не запровадили, тому очікуємо остаточних результатів за протоколами територіальних комісій – будемо розглядати і оголошувати», – заявив Деревенець.

Водночас у Громадянській мережі «Опора» повідомили, що дільничні комісії в Київській області відкрили урни і розпочали безпосередній підрахунок голосів лише під ранок. Це було пов’язано, зокрема, з тим, що в комісіях виникли проблеми з підбиттям підсумків за кількістю виданих бюлетенів і зі звіренням цієї кількості з нумерацією на корінцях.

Так, спостерігачі зафіксували випадок, коли на одній із ділянок комісія тривалий час чекала, доки один з членів комісії погасить недійсні бюлетені.

«Одна людина протягом двох годин ножицями гасила близько 1,2 тисячі недійсних бюлетенів, а інші члени комісії просто сиділи і чекали», – повідомив представник «Опори» Олександр Сивченко.

«У наших спостерігачів на місцях враження, що комісії намагаються затягнути процес підрахунку голосів, щоб спостерігачі втомилися і менше за цим стежили», – заявив Сивченко.

Спостерігачі «Опори» також зафіксували, що до районної і міської територіальної виборчої комісії у Білій Церкві виборча документація надходить «погано упакована і без печаток».

За даними «Опори», станом на 10:00 до жодної з територіальних комісій не надійшли протоколи усіх дільничних комісій.
XS
SM
MD
LG