Доступність посилання

ТОП новини

Європарламент може провести засідання за результатами виборів в Україні


Нинішні місцеві вибори в Україні пройшли на тлі відсутності адміністративної реформи та поспішних змін у виборчому законодавстві, запроваджених напередодні самих виборів. На цьому наголосив депутат Європейського парламенту – співголова парламентського комітету співпраці з Україною Павел Коваль.

«Організація виборчого процесу, згідно з повідомленнями спостерігачів європейських інституцій, відбувалась на тлі змін до виборчого законодавства. У результаті, ані члени виборчих комісій, ані спостерігачі, ані представники кандидатів та політичних партій не були обізнані з усіма особливостями кампанії. Були проблеми з нумерацією кандидатів і партій у різних регіонах, були проблеми з організацією процесу голосування на окремих дільницях у день виборів, нам відомо про велику кількість позовів до суду через неналежну роботу дільничних комісій», – заявив голова місії спостерігачів від європейського парламенту.

За його словами, не виключено, що Європарламент проведе спеціальне засідання за результатами місцевих виборів в Україні.

«За останні 5 років Україна продемонструвала чесність, прозорість і демократичність свого виборчого процесу, тож європейська спільнота оцінює український виборчий процес за європейськими стандартами. Так, у порівнянні з іншими державами СНД, в Україні відбулись чималі зміни. Але ті проблеми, з якими зітнулись українці на цих виборах, змушують придивитись до тих процесів, які в Україні відбуваються…», – сказав Коваль.

Від Європарламенту спостерігати за виборами в Україні приїхали двоє спостерігачів.
XS
SM
MD
LG