Доступність посилання

ТОП новини

«Батьківщина» заявляє про маніпуляції з протоколами в Харкові


Харківська обласна організація партії «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина» заявила про факти підміни результатів голосування на окремих дільницях Харкова, повідомляє кореспондентка Радіо Свобода.

За словами заступника голови обласного осередку партії Віталія Маляренка, результати змінюють на користь кандидата від Партії регіонів Генадія Кернеса.

Крім того, за повідомленням прес-служби партії, в комісіях дільниць, де на виборах міського голови веде перед кандидат від «Батьківщини» Арсен Аваков, штучно затримують роботу – не дають можливості членам комісій остаточно заповнити протоколи і відвезти документи до міської виборчої комісії.

Зокрема, такий факт «Батьківщина» зафіксувала на дільниці № 26, що розташована в одній із шкіл міста. Голова комісії наполегливо пропонує членам комісії йти додому і обіцяє сам заповнити і підписати протоколи і відвезти їх у міськвиборчком.

На одній із дільниць Дзержинського району, де лідером перегонів став Аваков, більшість бюлетенів було визнано недійсними. Після підрахунку голосів члени комісії виявили відсутність позначки «вибув» напроти прізвища кандидата, який відмовився брати участь у виборах іще 27 жовтня.

У Харківській правозахисній групі також заявляють про порушення, зокрема, про виявлення підписаних чистих протоколів.

Загалом підрахунок голосів на виборах міського голови Харкова триває дуже повільно. У Палаці спорту, куди звозять протоколи з дільниць, зранку величезні черги. Дехто з членів комісій не витримує навантаження і втрачає свідомість. Спостерігачі кажуть про непродуману роботу з підрахунку голосів.

Станом на 20-у годину понеділка, 1 листопада, Харківська міська виборча комісія обробила 19,26% протоколів із мокрими печатками. У лідерах – Генадій Кернес із 31,19%, Арсен Аваков на цей час має 28,19% голосів.

Партія регіонів і «Батьківщина», оголошуючи час від часу результати власного паралельного підрахунку голосів, щоразу наводять цифри, що мають свідчити про перемогу саме їхнього кандидата на виборах мера.

За даними екзит-полу, який провели в Харкові на замовлення партії «Єдиний центр», перемогти мав би Аваков із 34,7% голосів, а Кернес отримати 30,9%.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG