Доступність посилання

ТОП новини

Помічникам Младича в Сербії загрожує суворе покарання


Прокуратура Сербії домагається суворих вироків десяти людям, звинуваченим у наданні допомоги звинуваченому в воєнних злочинах колишньому командувачеві війська боснійських сербів часів війни в Боснії 1990-х років Раткові Младичу.

Їх звинувачують у переховуванні Младича від правосуддя в Белграді й забезпеченні його харчуванням і мобільним зв’язком протягом 2002–2006 років.

Звинувачені, яким у разі визнання винними загрожує до 8 років ув’язнення, заперечують свою вину.

У Міжнародному кримінальному трибуналі у справах колишньої Югославії Младича звинувачують в організації винищення близько 8 тисяч чоловіків і хлопців, босняків за національністю, в боснійському місті Сребрениця 1995 року і в трилітній облозі столиці Боснії Сараєва військами боснійських сербів у 1992–1996 роках, унаслідок якої загинули чи зникли безвісти близько 10 тисяч людей.

Ратко Младич і ще один діяч часів війн при розпаді Югославії, лідер хорватських сербів Ґоран Хаджич, залишилися єдиними, кого досі розшукує Гаазький трибунал. Припускають, що обидва переховуються на території Сербії.

Успішна співпраця з Трибуналом є передумовою подальшого зближення Белграда з Євросоюзом, до якого Сербія прагне вступити.
XS
SM
MD
LG