Доступність посилання

ТОП новини

Табачник обіцяє підтримувати конкурс імені Яцика


Міністерство освіти й науки не відмовляється від підтримки Міжнародного конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика, заявив міністр освіти й науки Дмитро Табачник.

Міністр наголосив, що конкурс проводить Ліга українських меценатів за підтримки Міністерства освіти. За словами Табачника, конкурс, як і планувалося, розпочнеться 9 листопада.

Водночас міністр освіти додав, що конкурс «має свої проблеми». «Протягом останніх років Ліга українських меценатів чомусь намагалася перекласти фінансування конкурсу на Міносвіти. Однак у держбюджеті на це коштів немає», – наголосив Табачник.

«Ми можемо підтримувати організаційно. Проте вилучати кошти з інших статей бюджету – це порушення, за яке будь-який керівник відповідає спочатку перед Контрольно-ревізійним управлінням, а потім може відповідати перед правоохоронними органами. Порушувати чинне законодавство я не буду», – зазначив міністр освіти.

Дмитро Табачник запевнив, що Міністерство й надалі організаційно підтримуватиме Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика. «Моє ставлення до конкурсу позитивне, до того ж, я був особисто знайомий із його засновником Петром Яциком», – додав міністр.

В оприлюдненому напередодні листі Міністерства освіти й науки України «Про проведення XI Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика» йдеться про те, що цього року конкурс буде проводитися безпосередньо Лігою українських меценатів за погодження Міністерства освіти і науки України.

У листі зазначається, що Міносвіти не займатиметься проведенням конкурсу імені Петра Яцика, оскільки на відомство покладена відповідальність за проведення Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка.

Цей конкурс, заснований указом Президента Віктора Януковича щойно наприкінці вересня, на відміну від конкурсу імені Петра Яцика, присвячений не тільки українській мові, але й «мовам національних меншин».
XS
SM
MD
LG