Доступність посилання

ТОП новини

Організатори конкурсу імені Яцика критикують дії Міносвіти


Ліга українських меценатів заявляє про відмову Міністерства освіти й науки від організації проведення міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика, заявив сьогодні на прес-конференції виконавчий директор Ліги Михайло Слабошпицький, як передає агентство «Українські новини».

Він повідомив, що Міносвіти 1 листопада розіслало лист Міністерству освіти й науки Криму, обласним, Київському й Севастопольському міським управлінням освіти й науки, у якому повідомило, що у зв’язку з покладанням на міністерство указом Президента Віктора Януковича відповідальності за проведення Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської й студентської молоді імені Тараса Шевченка черговий 11-й конкурс із української мови імені Петра Яцика буде проводитися безпосередньо Лігою українських меценатів за погодження Міносвіти.

Слабошпицький здивований таким рішенням Міносвіти, оскільки, на його думку, конкурс імені Петра Яцика є широко розрекламованим брендом, і непродумано відмовлятися від проведення такого популярного заходу.

На його думку, можна було б, приміром, використовувати цей конкурс як складову вищевказаного конкурсу імені Тараса Шевченка.

Слабошпицький зазначив, що у зв’язку з цим листом Міністерства рішення, проводити чи не проводити конкурс із української мови імені Петра Яцика, фактично буде ухвалювати керівництво загальноосвітніх навчальних закладів.

Він вважає, що такі дії міністерства спрямовані на ліквідацію конкурсу.

На його думку, якщо Міносвіти вирішило відмовитися від проведення цього міжнародного конкурсу, потрібно було це зробити легітимним способом – шляхом скасування його реєстрації в Міністерстві юстиції й скасування нормативно-правових актів органів державної влади, які передбачають його проведення.

Виконавчий директор Ліги українських меценатів не виключив звернення до суду у зв’язку з цим рішенням Міносвіти.

За даними Ліги українських меценатів, щорічно в конкурсі ім. Петра Яцика беруть участь до 5 млн. учасників.

Цей конкурс паралельно з Україною проходить у більш ніж 20 країнах світу, де є українські діаспори.

Раніше сьогодні міністр освіти й науки Дмитро Табачник заявив, що його міністерство не відмовляється від підтримки Міжнародного конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика, але підтримає його лише організаційно, а проводити його буде сама Ліга українських меценатів.

Попередніми роками Міносвіти щоразу видавало наказ про проведення цього конкурсу. Цього року міністерство замість наказу розіслало листа про те, що не займатиметься проведенням конкурсу імені Петра Яцика, оскільки на нього покладена відповідальність за проведення Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка.

Цей конкурс, заснований указом Президента Віктора Януковича щойно наприкінці вересня, на відміну від конкурсу імені Петра Яцика, присвячений не тільки українській мові, але й «мовам національних меншин».

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG