Доступність посилання

ТОП новини

Україна програла дві справи в Європейському суді з прав людини


Європейський суд з прав людини виніс у четвер дві неостаточні ухвали у двох справах проти України щодо поганого поводження міліції із затриманими, повідомляє офіційний сайт суду. Суд, зокрема, розглянув справи «Ковальчук проти України» і «Самардак проти України».

Володимир Ковальчук, 1974 року народження, був затриманий українською міліцією у вересні 2002 року на 10 днів. Під час затримання він зізнався в убивстві, проте через кілька днів спростував свої свідчення, заявивши, що дав їх під примусом. В день участі в слідчому експерименті Ковальчук був доставлений у центр дезінтоксикації із симптомами алкогольного отруєння. Там же лікарі констатували численні удари на плечах, ногах і стегнах. Справа щодо поганого поводження із затриманими була порушена в тому ж 2002 році, проте досі так і не завершена. У Європейському суді з прав людини померлого пізніше Володимира Ковальчука представляла його матір.

Іван Самардак, 1952 року народження, був затриманий міліцією за те, що він грався ножем на автобусній зупинці. Він був відпущений того ж дня, проте через кілька днів звернувся до прокуратури з проханням порушити кримінальну справу за фактом його побиття працівниками міліції. Прокуратура спочатку відмовила в порушенні кримінальної справи, проте після додаткових медичних обстежень кілька разів порушувала і знову припиняла кримінальну справу протягом останніх восьми років.

В обох випадках суд визнав порушення статті 3 Конвенції прав людини і присудив відшкодувати матері Володимира Ковальчука і Івану Самардаку по 10 тисяч євро моральної шкоди, а також витрати в сумі 290 євро матері Ковальчука і 650 євро – Самардаку.
Протягом трьох місяців обидва цих рішення можуть бути оскаржені і винесені на розгляд Великої палати суддів. Якщо ж цього не станеться, то рішення набудуть законної сили.
XS
SM
MD
LG