Доступність посилання

ТОП новини

Саміт Україна – ЄС: заяви влади можуть не справдитися


Київ – 22 листопада має відбутися черговий саміт Україна-ЄС, на якому, за оцінками деяких експертів, слід очікувати ухвалення дорожньої карти на шляху до безвізового режиму між Україною та Євросоюзом. Також можуть просунутися вперед переговори України та Європи щодо створення зони вільної торгівлі. Водночас деякі експерти наголошують, що майбутній саміт не стане продуктивнішим, ніж попередні, а реальна економічна та політична інтеграція України в Європу у найближчі роки так і залишиться лише на рівні політичної полеміки.

Саміт Україна – ЄС, що відбудеться вже наприкінці листопада, стане переломним етапом у завершенні переговорів про зону вільної торгівлі між Україною та Європою, вважає екс-міністр закордонних справ України Володимир Огризко.

«Сказати, що це відбудеться вже через місяць чи через два, було б дуже наївно, – наголошує екс-міністр. – Але певні інформації, які зараз є, свідчать про те, що ми вже на правильному шляху».

За словами Володимира Огризка, конкретні результати по переговорах щодо зони вільної торгівлі Україна отримає влітку.

Огризко сподівається, що вже до Євро-2012 віз не буде

Так само у грі за безвізовий режим між Європою та Україною м’яч уже на українському боці, вважає Огризко. «Якщо ті вимоги, які будуть поставлені Україні, будуть виконані нами, не тільки на словах, тоді у нас з’явиться реальна можливість уже до Євро-2012 перейти до безвізового режиму», – зазначив екс-очільник закордонного відомства.

Водночас Олексій Плотніков, голова парламентського комітету з питань міжнародної економічної політики, говорить, що майбутній саміт не внесе ніякої конкретики щодо запровадження зони вільної торгівлі між Україною та ЄС. «Щодо просування – це позитивно, – вважає депутат, – а з точки зору конкретики я не впевнений, що це вже відбудеться 22 листопада».

А щодо запровадження безвізового режиму між Україною та Європою регіонал Олексій Плотніков висловив упевненість, що вирішення цього питання, в основному, залежить від України.

«Тут дуже прості вимоги з боку Євросоюзу: це біометричні паспорти, делімітація кордонів із сусідніми державами, створення відповідної міграційної служби – і тут немає жодних несподіванок», – зауважує депутат. Поки Україна не виконає ці вимоги, вважає Плотніков, мріяти про запровадження безвізового режиму з Європою вже у найближчому майбутньому зась.

Тим часом Президент України Віктор Янукович напередодні висловив упевненість, що 22 листопада у Брюсселі все-таки вдасться підписати план дій щодо введення безвізового режиму з країнами Євросоюзу. Президент очікує, що такий план дій «буде домашнім завданням для України» і що уряд його швидко виконає.

План дій щодо безвізового режиму може стати єдиним досягненням саміту

Але такі заяви влади можуть не справдитися, наголошує експерт Центру Разумкова Валерій Чалий. Адже ще донедавна так само упевнено політики говорили щодо Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом, яку обіцяли підписати вже на саміті. Але угода, як відомо, підписана не буде. Про це вже заявив голова парламентського комітету з питань євроінтеграції Борис Тарасюк, додавши, що на Банковій щодо своїх можливостей дуже помилялися.

Тому план дій щодо запровадження безвізового режиму між Україною та Європою може стати єдиним і максимальним досягненням майбутнього саміту Україна – ЄС, наголошує експерт Валерій Чалий.

«Якщо цього не буде, саміт буде просто провальний, – каже він. – Тому я думаю, що дві сторони подадуть план дій щодо запровадження безвізового режиму як величезне досягнення».

Слідом за угодою повинна йти її реалізація, наголошує експерт, але оскільки у традиціях українських чиновників не діяти, а лише розмовляти, то все буде,очевидно, не так оптимістично, як малюють.
  • Зображення 16x9

    Валентина Аксьонова

    Співпрацює з Радіо Свобода з травня 2010 року. Працює для програм «Свобода сьогодні», «Європейська свобода», «Ранкова свобода» та «Лінія уваги». З 2009 року автор та ведуча програми «Сурма» на Національному Радіо. Має досвід роботи в гарячих точках, зокрема в Грузії в серпні 2008 року.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG