Доступність посилання

ТОП новини

Британська королева вже на Facebook, але не чекайте, що вона буде з вами дружити


Прага – Ви ще не приєдналися до Facebook? Не маєте власної сторінки на найбільшій глобальній соціальній мережі? Не спілкуєтеся там з друзями, не обмінюєтеся фотографіями і планами? У нашу глобально-інтернетну добу цього не може собі дозволити навіть англійська королева. Ïї величність від сьогодні має власну сторінку на Facebook, де можна подивитися її фото і відео та ознайомитися з монаршими планами. Єдине, що демократизм королеви також має свої межі – зробити найяснішу особу своєю «подружкою» вам не вдасться.

Триматися осторонь новітніх технологій не може нині навіть англійська королева. Ïї величність Єлизавета ІІ нині має власну сторінку в соціальній мережі Facebook, яка, однак, не є персональною, бо не дозволяє записати монарха до списку друзів, але може постачати новини, фотографії та відео від мешканки Букінгемського палацу.

Про відвідини королевою своїх підданих чи про королівські банкети тепер не обов’язково дізнаватися з телевізійних новин. Відео з перших рук, тобто від самого Букінгемського палацу, можна подивитися тоді, коли ви самі оберете зручний для себе час.

Зі сторінки на Facebook ви не довідаєтесь про особисті погляди чи політичні вподобання королеви. Однак можете прочитати про її хобі та інтереси, наприклад, про те, що вона любить коней і полюбляє вигулювати своїх псів-лабрадорів на природі. З менш відомих зацікавлень королеви там зазначено, що вона цікавиться шотландськими національними танцями.

Також користувачі можуть відзначити її повідомлення як такі, що їм «подобаються», і таким чином поширювати їх в інтернеті серед своїх друзів. Уже за перші кілька годин функціонування королівської сторінки 60 тисяч осіб «клікнули» на те, що їм подобається нова служба, а отже, вони автоматично будуть отримувати від неї нові повідомлення.


І прихильникам, і критикам

Як стверджує офіс 84-літньої королеви, вона є цілком комп’ютерно грамотною і обмінюється електронними листами зі своїми внуками.

Крім того, популярна соціальна мережа Facebook, до якої серед півтора мільярда споживачів тепер приєдналася королева, вже не перша. Британський монарх уже близько двох років представлена у мережі Twitter та сайтах, що дозволяють обмін фотографіями та відео – Flickr та YouTube.

Але, як і будь-яка технологія, Facebook – це палиця з двома кінцями. Виходячи у глобальну мережу, британський монарший дім не лише здобуває собі більше прихильників, але й відкриває великі можливості для критиків. Адже кожен охочий може прокоментувати повідомлення на сайті. Тож поруч із побажаннями здоров’я і процвітання британській королеві можна прочитати і обурливі «пости» про те, що «аморально проводити банкети, коли стільки людей голодують».
  • Зображення 16x9

    Марія Щур

    В ефірі Радіо Свобода, як Марія Щур, із 1995 року. Кореспондент, ведуча, автор програми «Європа на зв’язку». Випускниця КДУ за фахом іноземна філологія та Центрально-Європейського університету в Празі, економіст. Стажувалася в Reuters і Financial Times у Лондоні, Франкфурті та Брюсселі. Вела тренінги для регіональних журналістів.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG