Доступність посилання

ТОП новини

США: Іран запропонував дати ядерних переговорів


Сполучені Штати заявили в вівторок, що Іран офіційно запропонував верховному представникові Євросоюзу з закордонних справ Катрін Аштон можливі дати початку нових переговорів із провідними державами світу про свою суперечливу ядерну програму.

Але речник Державного департаменту Філіп Кроулі, який повідомив про офіційний лист Ірану з цією пропозицією, не сказав, які саме дати запропонував Тегеран.

Раніше країни-учасники цих переговорів – п’ять країн-постійних членів Ради безпеки ООН (Велика Британія, Китай, Росія, Сполучені Штати Америки і Франція) та Німеччина пропонували почати їх 15 листопада у Відні.

Агентство «Ройтерз» заявляє, що знайомилося з примірником листа і що в ньому Іран пропонує зустрітися 23 листопада або 5 грудня у Стамбулі.

Раніше в вівторок речник Міністерства закордонних справ Ірану категорично заяви, що Тегеран на цих переговорах «ні за яких обставин» не обговорюватиме план обмінювати його незбагачений уран на готове ядерне паливо для його дослідного медичного реактора.

Такий план мав би на меті полегшити побоювання світової спільноти, що Іран намагається створити ядерну зброю під прикриттям мирної ядерної програми, що Тегеран заперечує, але доказів чого не подає.
XS
SM
MD
LG