Доступність посилання

ТОП новини

Янукович вимагає активізувати розв’язання екологічних проблем у Калуші


Президент України Віктор Янукович вимагає активізувати розв’язання екологічних проблем у Калуському районі Івано-Франківської області. Про це глава держави заявив у місті Калуш Івано-Франківської області, де перебуває з робочою поїздкою.

Янукович наголосив, що вкотре відвідав цей регіон з метою вивчення на місці об’єктів, які чинять критично негативний вплив на екологію Калуського району. Зокрема, йдеться про Домбровський кар’єр, де зосереджені небезпечні розсоли, а також про могильник гексахлорбензолу. Як заявив Президент, активізацію розв’язання цих проблем потрібно розпочати невідкладно.

«Ми обговорили сьогодні стан справ. Я подивився з висоти пташиного польоту (Янукович облітав район екологічного лиха на вертольоті), що робиться сьогодні підрядниками на цих об’єктах. Хочу сказати, що Домбровський кар’єр перебуває в дуже поганому стані. І підрядник не виконує свої зобов’язання», – наголосив Янукович.

За його словами, 25 мільйонів гривень виділених коштів на ліквідацію зазначених екологічних проблем, не освоюються належним чином.

«Якщо такими темпами він буде працювати, як він зараз працює, безумовно, нас це не буде влаштовувати. Тому я сьогодні буду ставити завдання щодо серйозної розмови з цим підрядником, і якщо я не почую зобов’язань і не побачу їх письмово з відповідними санкціями, ми будемо міняти тут підрядника, і прагнути до того, щоб виконувати ці зобов’язання», – заявив глава держави. Янукович також наголосив, що ситуація, яка була на цих екологічно небезпечних об’єктах впродовж останніх п’яти років є неприпустимою.

Вважаючи на ситуацію в регіоні, Президент також позитивно оцінив рішення уряду про виділення 398 мільйонів гривень на ліквідацію наслідків екологічного лиха.

Янукович також запевнив, що відповідна урядова програма щодо подолання наслідків екологічного лиха у Калуському районі Івано-Франківської області буде виконана.

У місті Калуш через відходи місцевого хімічного підприємства «Оріана» лишається висока загроза техногенної катастрофи. За даними експертів Євросоюзу та Організації об’єднаних націй, ситуація у місті критична.

Експерти вказують на засоленість ґрунтів і поверхневих вод, необхідність дотримання безпечного рівня дамб, високу ймовірність прориву Домбровського відкритого кар’єру в ріку Сивка, а також у місті лишається небезпека поширення органічної речовини – гексахлорбензолу – в навколишнє середовище.
XS
SM
MD
LG