Доступність посилання

ТОП новини

Президент Киргизстану доручила створювати уряд своїм прихильникам


Президент Киргизстану Роза Отунбаєва доручила сьогодні формувати новий уряд країни «своїй» партії, одній із провладних у новому парламенті.

Як повідомив її речник, вона надала мандат створювати урядову коаліцію Алмазбекові Атамбаєву, голові Соціал-демократичної партії Киргизстану.

До керівництва цієї партії належала й сама Отунбаєва, але оголосила про вихід із неї, коли стала президентом перехідного періоду.

Атамбаєв матиме на створення коаліції 15 робочих днів.

За повідомленнями, Отунбаєва вже визначила й можливу заміну: якщо соціал-демократам не вдасться за цей час сформувати коаліцію, вона доручить це завдання другій із провладних партій, Соціалістичній партії «Ата-Мекен» («Батьківщина»), і її керівникові Омюрбеку Текебаєву, донедавна заступникові голови тимчасового уряду.

За результатами парламентських виборів 10 жовтня, Соціал-демократична партія є лише другою за числом депутатів, а «Ата-Мекен» – останньою з п’яти партій, представлених у новому парламенті Киргизстану, з яких жодна не має більшості.

Найчисельнішою ж стала опозиційна до нинішньої влади націоналістична партія «Ата-Джурт» (її назва теж перекладається як «Батьківщина»), але їй створювати уряд не доручили. Ця партія об’єднує, зокрема, прихильників скиненого президента Курманбека Бакієва, усунення якого привело до влади Киргизстану її нинішніх керівників.

До парламенту пройшли і ще дві опозиційні партії, обидві проросійські – «Ар-Намис» («Гідність»), відома, зокрема, тим, що свого часу уклала угоду про співпрацю з владною в Росії партією «Єдина Росія», та партія «Республіка».
XS
SM
MD
LG