Доступність посилання

ТОП новини

В уряді розподілили квоти на експорт 2,1 мільйона тонн зерна


Міністерство економіки розподілило квоти на експорт зерна обсягом 2,1 мільйона тонн. Таке рішення ухвалила комісія з розподілу квот.

Як повідомив голова комісії Олександр Сухомлин, на сьогоднішній день заявки на експорт кукурудзи подано на понад один мільйон тонн, на експорт пшениці – на 155 тисяч тонн, на експорт ячменю – на 224 тисячі тонн. Заявок на експорт жита і гречки не надходило.

Комісія вирішила повністю задовольнити заявки на експорт кукурудзи, а заявки на експорт пшениці і ячменю зменшити згідно з розрахунковим коефіцієнтом до встановленого Кабінетом Міністрів обсягу квот для цих культур.

Як повідомив на засіданні голова комісії Олександр Сухомлин, до кінця робочого дня комісія повинна повністю завершити всю технічну роботу з розподілу квот, і остаточні результати й суб’єкти господарської діяльності, між якими розподілені квоти, мають бути опубліковані на офіційному сайті Мінекономіки.

Члени комісії відзначили, що з названого обсягу одержаних заявок відняли обсяги зерна, які були на кораблях і були експортовані поза квотою.

Перший заступник міністра економіки Анатолій Максюта повідомив, що після публікації рішення комісії результати будуть направлені в Міністерство економіки, яке впродовж семи днів має ухвалити рішення про видачу ліцензій на затверджений обсяг квот. При цьому урядовець заявив, що, враховуючи необхідність, міністерство прискорить розгляд і видачу ліцензій, і ліцензії будуть видані впродовж 1-2 днів.

За словами Максюти, міністерство почне приймати заявки стосовно нерозподіленого залишку квоти з кукурудзи після повного завершення видачі ліцензії щодо розподілених сьогодні обсягів квоти.

У жовтні Кабмін вирішив запровадити квоти на експорт зерна 2,7 мільйона тонн до 2011 року. Зокрема, квота на експорт пшениці становить 500 тисяч тонн, кукурудзи – два мільйони тонн, ячменю – 200 тисяч тонн, жита й гречки – по тисячі тонн.
XS
SM
MD
LG