Доступність посилання

ТОП новини

Інтереси галичан у радах представлятимуть підприємці і безробітні


Львів – Переважна більшість новообраних депутатів у Львівську міську та обласну ради молоді люди, безробітні і підприємці. Чи зможуть вони відстоювати інтереси громади і вирішувати проблеми людей? Політологи стверджують, що виборці голосували за партійні бренди, а тому їхні прогнози щодо ефективності роботи місцевих органів влади невтішні.

Скандали довкола виборів ущухли, але десятки справ щодо фальсифікацій ще перебувають на розгляді у суді. ТВК оприлюднили списки і стало видно, що виборці таки голосували за партії, а не конкретних людей і не оцінювали кандидатів за їхніми справами та якостями.

Наймолодшому депутатові міськради Львова – 19 років

Наймолодшому депутатові Львівської міськради, студентові, днями виповнилось 19 років. Студентів засідатиме у стінах мерії близько 10. Майже 40% фракції ВО «Свобода» – переможця виборчих перегонів на Львівщині – складають люди віком 20-30 років.

Переважна більшість депутатів як у Львівську міську, так і обласну ради тимчасово не працюють, або ж підприємці. У списках – брати і сестри, куми, співробітники, ділові партнери, а ще є чимало дітей заможних львів’ян.

У Львівську обласну раду потрапили і три місцеві співаки. Новообраний депутатський склад міської та обласної рад, як і попередній, вирізняється великою групою бізнесменів: із 206 депутатів обох рад – більша половина приватні підприємці, або мають дотичність до бізнесу. А це, за визначенням політолога Юрія Шведи, означає, що ці люди лобіюватимуть передовсім власні інтереси у місцевих органах влади. А вибори він порівняє з шоу «танцюють усі». Адже на Львівщині на 17 тисяч депутатських місць претендували понад 150 тисяч кандидатів.

«Політика стала масовкою, шоу, туди всі рвонули. Якщо раніше трактувалось, що у депутати чи політику має йти людина з освітою і досвідом, то сьогодні кожен вважає, що може бути депутатом. Відсутня відповідальність, уже вкоренилось у суспільстві, що тільки на депутатстві можна заробити. Це реалізація певної режисери, щоб довести ситуацію до абсурду», – каже політолог.

«У політику йдуть люди, які більше нічого не вміють робити»

Наразі ще жодна політична сила, яка потрапила у місцеві органи влади Львівщини, не оприлюднила чітких кроків щодо розв’язання комунальних та соціальних проблем мешканців. Новобрані депутати активно переймаються кадровими питаннями.

Вкотре місцеві вибори також продемонстрували, що партії відкидають активних та ініціативних галичанок. У Львівську міську та обласну ради загалом потрапили 14 жінок із 206 осіб. Проблему гендерної рівності, на думку деяких аналітиків, потрібно вирішувати лише змінами до законодавства, встановивши квоти для жінок.

Під час своїх відвідин Львова польський письменник Януш Вишневський сказав, що політики – це люди, якi роблять штучнi хвилi на океанi, а потiм переконують усiх, що тiльки вони можуть врятувати вiд того шторму. За його словами, у політику йдуть люди, які у житті більше нічого не вміють.

Молоді люди, які намагались потрапити у ради, вочевидь, вважають, що це єдине місце, де можуть себе реалізувати і заробити. Це при тім, що за депутатство у місцевих органах влади зарплат не виплачують.
  • Зображення 16x9

    Галина Терещук

    В ефірі Радіо Свобода – з 2000 року. Закінчила факультет журналістики Львівського національного університету імені Франка. Маю досвід роботи на телебаченні і в газеті.

Дивитись коментарі (4)

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG